Svátek má: Stanislava

Regiony

Velikost textu:

Do Hradce se vrací oblíbená letecká akce pro hendikepované

Do Hradce se vrací oblíbená letecká akce pro hendikepované

Na hradecké letiště se po tříleté pauze vrací oblíbená akce Open Skies for Handicapped neboli Otevřené nebe pro hendikepované. 

Ilustrační foto
20. května 2023 - 08:00

Již 14. ročník se bude konat v sobotu 17. června od 9 hodin. Akci pořádají Letecké služby Hradec Králové za podpory města, Královéhradeckého kraje a celé řady dalších partnerů. Vstup na akci je pro všechny návštěvníky zdarma.

„Díky své jedinečnosti se tato akce stala součástí Calendaria Regia, kde je zařazeno pouze několik vybraných prestižních akcí národního a či mezinárodního významu, které se konají v Hradci Králové. Open Skies for Handicapped se vrací po kratší pauze a představí ještě lepší program než v minulých letech, návštěvníci se mají rozhodně na co těšit,“ uvádí náměstkyně primátorky pro kulturu Ilona Dvořáková.

„Osoby se zdravotním postižením budou mít možnost vzlétnout do oblak a prohlédnout si nejenom naše město ale i jeho okolí tak, jak ho možná ještě nikdy neviděli. Smyslem této akce je umožnit hendikepovaným strávit příjemný čas s rodinou a přáteli, pobavit se a vytvořit si nové hezké zážitky,“ říká ředitel Leteckých služeb Hradec Králové Pavel Rind.

Za dobu konání této akce vzlétlo do oblak více než sedm tisíc návštěvníků. Vyhlídkové lety jsou zabezpečovány díky technické podpoře Armády České republiky a Centra leteckého výcviku Pardubice. Po celou dobu bude na hradeckém letišti probíhat také doprovodný program. Na podiu vystoupí hudební skupiny jako například Lejzy Beans, Brass Avenue či the Golden Sixties. Dále se zde představí děti s poruchami sluchu a jejich Divadlo beze slov. Nachystané jsou také ukázky činnosti Policie České republiky, hradecké městské policie, hasičů, vojenské historické i současné techniky. Návštěvníci budou moci vidět i cvičení kynologů, jízdu motokaskadéra, ukázky modelářů a další. Pro nejmenší bude připravena spousta zábavy v podobě skákacího hradu, malování na obličej, vystoupení klauna a turistického vláčku pro vyhlídkové jízdy po areálu letiště. Zajímavostí letošního ročníku budou ukázky ultralehkých letadel přizpůsobených pouze pro ruční řízení.Vyhlídkové lety jsou určeny pro osoby se zdravotním znevýhodněním, doprovodný program je přístupný široké veřejnosti. Vstup i parkování je pro všechny účastníky zdarma. Nad letošním ročníkem OSH 2023 převzaly záštitu ministryně obrany České republiky a primátorka města Hradce Králové.

Další informace budou postupně zveřejňovány na webových stránkách www.osh-hk.cz.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Kateřina Rohlíčková, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch)Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
13%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
54%