Svátek má: Oldřiška

Regiony

Velikost textu:

Do oprav chodníků a vozovek město investuje desítky milionů

Do oprav chodníků a vozovek město investuje desítky milionů

V Hradci Králové je více než 200 kilometrů vozovek a 400 kilometrů chodníků, o které se pravidelně starají technické služby v průběhu celého roku.

Ilustrační foto
30. června 2020 - 08:00

Letos již proběhly opravy chodníků ve čtrnácti ulicích, kde bylo investováno 13 milionů korun. V příštích měsících by se měl nového povrchu dočkat také chodník vedoucí směrem od Hradečnice podél ulice Na Občinách na Novém Hradci, kde zároveň dojde také ke zpevnění mostku. Stavební práce za necelé dva miliony korun bez DPH by měly být zahájeny začátkem července, na přelomu měsíců října a listopadu by mělo být hotovo. V létě pak budou běžné opravy dalších chodníků a vozovek v Hradci pokračovat.

„Snažíme se ve městě udržovat a pravidelně opravovat chodníky i komunikace, ale je třeba tyto opravy provádět postupně. Opravené chodníky již mohou lidé využívat například v ulicích Gočárova, ČSA, Bratří Štefanů, Pod Zámečkem nebo Na Rybníce. Mezi dalšími připravovanými opravami je například mozaikový chodník v ulici ČSA mezi ulicemi V Kopečku a Mostecká,“ říká náměstkyně primátora Věra Pourová pro oblast majetku města. „Během léta budou také v ulicích Pražská, Jana Masaryka, Nezvalova a Divišova komplexně opraveny vozovky. Dojde zde k odfrézování a pokládky nové ložné a brusné vrstvy, komunikace budou vyčištěny a udělá se také nové vodorovné značení. Tyto opravy přijdou na zhruba 6,5 milionu korun,“ doplňuje Pourová.

Celkově bude letos do běžných oprav chodníků a vozovek investováno přes 25 milionů korun.

Rada města schválila také stavební firmu, která zrekonstruuje povrch na chodníku vedoucího směrem od Hradečnice podél ulice Na Občinách na Novém Hradci, kde zároveň dojde k potřebnému zpevnění mostku přes Zámostskou svodnici.


„V tuto chvíli budeme muset zajistit všechny náležitosti spojené s podpisem smlouvy s vysoutěženým zhotovitelem a poté bude moci být předáno staveniště. Chodník v délce asi 120 metrů by měl být hotový na podzim, a to včetně kolaudačního souhlasu,“ říká Jiří Bláha, náměstek primátora pro oblast investic.

Město chce na tuto akci zároveň využít Evropskou dotaci. „Během léta bychom měli finalizovat žádost o dotaci v rámci integrovaného regionálního operačního programu,“ říká náměstkyně primátora pro oblast dotací Monika Štayrová.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.mmhk)