Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Do prestižního programu se pro příští rok dostalo 27 akcí

Do prestižního programu se pro příští rok dostalo 27 akcí

Seznam akcí, které se budou v Hradci Králové v příštím roce konat pod hlavičkou prestižního programu kulturních, sportovních a společenských událostí Calendarium Regina, schválili tento na svém zasedání zastupitelé města.

Hradec Králové
11. října 2021 - 08:00

Současně byla těmto 27 akcím potvrzena podpora z městského rozpočtu ve výši více než dvanáct milionů korun. V programu zůstaly významné akce jako Rock for People, divadelní festival Regiony nebo Jazz Goes to Town. Své obsazení zná i další a stále více navštěvovaný seriál akcí ve městě na soutoku cyklus Královéhradecká nábřeží.

„Ačkoliv se i letos museli organizátoři akcí potýkat s opatřeními proti šíření onemocnění covid-19, tak se jim velmi důstojně a příjemně podařilo oživit společenský a kulturní život v našem městě. Doufejme, že v příštím roce již budou přípravy a samotný průběh těchto akcí oproštěny od mimořádných opatření a bude nás čekat vskutku velkolepá přehlídka. Všechny akce, které jsme do prestižního programu Calendarium Regina zařadili, mají naši plnou podporu, a to nejen tu finanční,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Zastupitelé města na svém zasedání schválili seznam akcí spolu s finančními příspěvky, celkově bylo rozděleno více než dvanáct milionů korun. „Výše městských finančních prostředků zůstala u většiny akcí nezměněna, je tedy stejná jako v loňském roce. U několika z nich hodnoticí komise doporučila ještě příspěvky navýšit, což se také stalo,“ dodává náměstkyně primátora pro oblast ekonomiky a dotací Monika Štayrová.

Mezi tradičními jako je Jazz Goes to Town, divadelním festivalem Regiony nebo Dožínkami se na seznamu objevily další divadelní festivaly nebo sportovní či taneční soutěže. „Největší podporu ve výši 2,5 milionu korun jsme schválili pro hudební festival Rock for People, s jehož hlavním organizátorem město spolupracuje již několik let. Mezi návštěvníky se tato akce stává čím dál oblíbenější a získává i větší zahraniční dosah,“ doplňuje primátor.

Do programu Calendaria Regina se dostalo celkem 27 projektů. „Calendarium Regina je velmi prestižní společnost událostí kulturního, sportovního či společenského života v Hradci Králové, dotaci města však každoročně získávají také desítky dalších akcí prostřednictvím dotačních programů na pořádání sportovních, kulturních nebo akcí z oblasti cestovního ruchu,“ doplňuje náměstkyně Štayrová.Zastupitelé v pondělí schválili také program dalšího oblíbeného seriálu akcí cyklus Královéhradecká nábřeží. Mezi devět akcí bude v rámci tohoto programu rozděleno 723 tisíc korun.

Seznam akcí v Calendariu Regina 2022:
  • Dance Floor Atack
  • Night run Hradec Králové 2022
  • Cyklomaraton Hradec Králové 2022
  • 156. výročí bitvy u Hradce Králové – Königgrätz 1866
  • Výtvarný salon Hradec Králové 2022
  • Gočárovy schody
  • Den propagace zemědělství – Královéhradecké krajské dožínky
Královéhradeckénovinky.cz informovala Bc. Kateřina Šmídová, tisková mluvčí, Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.mmhk)