Svátek má: Emil

Regiony

Velikost textu:

Do školy pro sochaře a kameníky nově bez bariér

Do školy pro sochaře a kameníky nově bez bariér

Každodenní zvládání překážek ulehčila oblíbenému pedagogovi s tělesným hendikepem Střední průmyslová škola kamenická a sochařská v Hořicích v Královéhradeckém kraji. S pomocí Nadace ČEZ realizovala šikmou schodišťovou plošinu pro vozíčkáře.

Do školy bez bariér
19.červen 2017 - 08:00

Stav historické budovy Střední průmyslové školy kamenické a sochařské v Husově ulici v Hořicích byl dosud neuspokojivý a nevyhovoval současným nárokům na zajištění bezbariérového provozu.

Škola zaměstnává už šest let pedagoga s vážným tělesným handicapem, který se může pohybovat pouze na vozíku a bezbariérovost pracoviště je tak pro něj nesmírně důležitá. Zároveň jeho přítomnost v učitelském sboru hraje významnou roli v rámci integrace lidí s tělesným postižením do běžné populace. Nadace ČEZ proto ráda podpořila školu v bezbariérovém projektu prostřednictvím grantového programu Oranžové schody částkou 460 tisíc korun.

„V roce 2016 jsme převážně z vlastních prostředků zbudovali rampu, stále se však mohl pohybovat pouze v přízemí. Šikmá schodišťová plošina mu umožní dostat se do sborovny na porady, ředitelny, sekretariátu a učeben, dosud jej totiž kolegové vynášeli po schodech. Plošina bude také sloužit pro všechny imobilní návštěvy školy a v budoucnu může být k dispozici i imobilním uchazečům o obor malba“, vysvětluje ředitel školy Josef Moravec.


„Společně s garantem našeho programu, mnohonásobným paralympijským vítězem a mistrem světa v cyklistice Jiřím Ježkem, jsme ulehčili jednomu z oblíbených pedagogů odstranit bariéry v hořické škole a věříme, že tak škola přiláká další zájemce z řad učitelů, ale i budoucích studentů s handicapem,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Mgr. Šárka Beránková, regionální manažer komunikace a tiskový mluvčí ČEZ, a. s. Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:čez)