Svátek má: Vladimír

Regiony

Velikost textu:

Dobrovolní hasiči z hradeckých Plácek a Třebše mají nové cisterny

Dobrovolní hasiči z hradeckých Plácek a Třebše mají nové cisterny

Svým jednotkám dobrovolných hasičů na Pláckách a v Třebši pořídilo město Hradec Králové dvě nové cisternové stříkačky.

Ilustrační foto
15. února 2019 - 08:00

Novou techniku celkem za 14 milionů korun dnes hradečtí hasiči převzali v areálu hasičské zbrojnice v Třebši.

„Na nákup těchto moderních vozidel město získalo pětimilionovou dotaci od ministerstva vnitra a dva miliony od Královéhradeckého kraje. Ze svého rozpočtu pak Hradec Králové přispěl sedmi miliony korun,“ říká náměstkyně primátora Monika Štayrová, odpovědná za oblast ekonomiky a dotací.

Nové cisternové automobilové stříkačky budou sloužit jako vozidla pro prvotní zásah při hašení požárů a pro záchranné práce při živelních pohromách a jiných mimořádných událostech.

„Pořízením nových cisternových stříkaček se kvalitativně zvýší akceschopnost jednotek dobrovolných hasičů, především při likvidaci požárů v místních částech Hradce Králové nebo při společném nasazení s profesionálními hasiči,“ řekl Josef Janura, vedoucí odboru krizového řízení hradeckého magistrátu.Vozidla budou moci k zásahu převézt šestičlennou posádku včetně řidiče a splňují všechny moderní standardy hasičské techniky podobného typu. Cisterna má kapacitu čtyři tisíce litrů vody a stříkačky budou plnit čerpadla s maximálním výkonem dva tisíce litrů za minutu.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Petr Vinklář, tiskový mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.mmhk)