Svátek má: Emanuel

Regiony

Velikost textu:

Dopravní policisté se přidali k akci „Řídím – piju nealko pivo“

Dopravní policisté se přidali k akci „Řídím – piju nealko pivo“

Ve středu 8.srpna se dopravní policisté v okrese Jičín přidali k celorepublikové rozsáhlé preventivní bezpečnostní akci „Řídím – piju nealko pivo“.

Z akce „Řídím – piju nealko pivo“
9. srpna 2018 - 08:00

Akce se uskutečnila na silnici I. třídy číslo 35 v obci Milovice, a to opět jak je tomu již dobrým zvykem ve spolupráci s Českým svazem pivovarů a sladoven společně s organizací BESIP. Cílem projektu je především zaměření se na zodpovědný přístup samotných řidičů motorových vozidel k pití alkoholu. Zároveň se u nich snaží zvýšit povědomí o samotném nealko pivu jako jedné z alternativ z hlediska dodržování zákona a bezpečnosti silničního provozu. Samotné řidiče, kteří úspěšně podstoupili kontrolu Policie ČR, čekal malý dárek v podobě alkotestru a jednoho nealkoholického piva.


V průběhu dvou hodin policisté zkontrolovali celkem 26 vozidel. Potěšitelné zjištění je to, že žádný z kontrolovaných řidičů nebyl pod vlivem alkoholu nebo drog.

Muž kvůli vyhrožování sousedům skončil ve vazbě

Vcelku netradiční dopravně-bezpečnostní akce, se kterou se také obyvatelé Královéhradeckého kraje mohou v letních měsících setkat, ponese oficiální název „Voda 2018“ a bude se zaměřovat především na kontroly vůdců plavidel a vodáků a také na kontroly požití alkoholických nápojů nebo jiných návykových a psychotropních látek. Policisté budou v souladu s požadavkem na přiměřenost služebního postupu především předávat informace a upozorňovat vodáky a vůdce plavidel na rizika plavby pod vlivem alkoholu.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala por. Bc. Iva Kormošová, tisková mluvčí Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:pčr)