Svátek má: Světlana

Regiony

Velikost textu:

Dost napilno měli o víkendu královéhradečtí strážníci

Dost napilno měli o víkendu královéhradečtí strážníci

Během uplynulého víkendu řešili královéhradečtí strážníci okolo 400 událostí a oznámení.

Ilustrační foto
23. října 2018 - 08:00

Mimo běžnou problematiku, jako jsou kontroly lokalit, veřejného pořádku či parkování, řešili strážníci i nově vzniklé černé skládky, krádeže v obchodních domech a rušení nočního klidu. Hlídky také pomáhaly dvěma seniorům, kteří doma upadli a sami nedokázali vstát, vyjížděly na stížnost obyvatel panelového domu, kde na chodbách přespávali lidé bez domova a v ulicích města sebraly téměř desítku použitých injekčních stříkaček.


Strážníkům se také podařilo zadržet a předat Policii ČR dva muže, po kterých bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Odchytáři městské policie mají za sebou jeden komplikovanější odchyt agresivního psa a instalaci sklopce na kuny. Kuny se ubytovaly na půdě jedné mateřské školy a pes vběhl do cizího bytu, kde ohrožoval místní obyvatele. Pro jeho odchyt museli strážníci použít narkotizační střelu. Po uspání byl kříženec pitbulteriéra odvezen do útulku. 


Řešit se museli i tři opilci. Jeden odmítal zaplatit útratu, druhý usnul na chodníku a třetí se agresivně domáhal nalití dalšího alkoholu. Poslední z opilců neovládal svoje chování, ohrožoval personál i přítomné hosty, byl vulgární a chtěl se prát. Pro jeho zklidnění mu byla nasazena pouta. K vystřízlivění byl převezen na záchytku.

Královehradeckénovinky.cz informovala Eva Kněžourová, tisková mluvčí Městské policie Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.mphk)