Svátek má: Sabina

Regiony

Velikost textu:

Energie vyšlapaná na Oranžových kolech vynesla více než 3 miliony

Energie vyšlapaná na Oranžových kolech vynesla více než 3 miliony

Padesátce neziskových organizací připsala Oranžová kola Nadace ČEZ přes tři miliony korun, o půl milionu více než v loňském roce.

Oranžová kola v Jičíně
4. prosince 2017 - 08:00

Program Oranžová kola zapojuje veřejnost do pomoci potřebným prostřednictvím jedné minuty šlapání na speciálně upravených kolech.

Od jara do podzimu navštěvuje Nadace ČEZ se svými speciálně upravenými koly různé kulturní, společenské a sportovní akce a umožňuje návštěvníkům, aby minutou šlapání podpořili neziskové organizace. Energie jednotlivců vložená do 4 129 duelů pomohla v letošním 13. ročníku programu 50 organizacím a vynesla celkem 3 112 191 korun. V loňském roce rozdala Oranžová kola neziskovkám 2 509 007 korun.

„Stovky lidí, kteří na větších i menších festivalech v průběhu roku nasedali na naše charitativní kola, aby minutou pohybu podpořili dobrou věc, jsou pro nás důkazem, že aktivity Nadace ČEZ dávají lidem smysl a navíc je i baví. A spolu s podpořenými organizacemi děkuji každému, kdo se letos s chutí do charitativního šlapání zapojil“, uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Mobilní stánek s charitativními koly, která letos navíc prošla technickou i vizuální obměnou, navštívil 26 akcí. Tradičně největší je Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, kde za řídítka kol během Energy Festu usedají i známé osobnosti. Rekord v počtu šlapajících padl na multikulturním festivalu Vltava žije! v Český Budějovicích, kde se jich na kolech během 4 hodin vystřídalo 450. Nejvíce neziskových organizací podpořili jednotlivci svou energií a finančně pak Nadace ČEZ v Moravskoslezském a v Jihočeském kraji.


„Na východě Čech jsme podpořili Jičín- město pohádky. Na tomto tradičním pohádkovém festivalu návštěvníci vyšlapali pro Nadační fond Jičín – město pohádky 50 352,- Kč , které budou využity pro následující 28. ročník festivalu Jičín – město pohádky, pro realizaci dílen pro děti, pro prezentaci škol, školek, stacionářů a ostatních.  Sociální služby města Jičína - Domov pro seniory v Jičíně dostane z Oranžového kola Nadace ČEZ 50 454 korun, Finanční prostředky pomohou domovu uhradit náklady na pořízení elektrického laterálního lůžka od firmy Linet“, upřesňuje Šárka Beránková, tisková mluvčí ČEZ, a.s.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Mgr. Šárka Beránková, regionální manažer komunikace a tiskový mluvčí ČEZ, a. s. Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.čez)