Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Fakultní nemocnice dokončila úpravy před novou budovou

Fakultní nemocnice dokončila úpravy před novou budovou

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové skončily úpravy prostranství před novou budovou transfuzního oddělení.

Transfuzní oddělení
27. září 2021 - 08:00

Původní objekt transfuzního oddělení, který již nevyhovoval požadavkům moderní medicíny, nahradila nová parkovací místa a klidová zóna. Celkové náklady dosáhly téměř sedmi milionů korun.

„Demolice starého objektu v areálu nemocnice byla poměrně logisticky náročná, bylo nutné přijmout určitá omezení pro chodce i motoristy, nyní je možné celý prostor již využívat,“ uvedl ředitel FN HK prof. MUDr. Vladimír Palička, CSc., dr. h. c.

Na místě původní budovy vzniklo devět nových parkovacích stání, která jsou vyhrazena pro dárce krve a plasmy a jedno místo pro handicapované. Přesunem parkovacího místo pro autobus dárců vzniklo dalších sedm míst pro parkování osobních aut. Před transfuzním oddělením vzniklo také 340 metrů čtverečních travnatých ploch, byly vysazeny také čtyři nové stromy a v klidové zóně byly nainstalovány lavičky. Do konce letošního roku je plánována realizace úpravy stěny obchodního centra, která nebyla součástí této akce.

Fakultní nemocnice Hradec Králové uspořádala kemp pro studenty

Nová budova Transfuzního oddělení Fakultní nemocnice Hradec Králové za 140 milionů korun funguje od loňského prosince, objekt nabízí lepší zázemí pro dárce krve i personál. Transfuzní oddělení FN HK odebírá bezpříspěvkovým dárcům krev a krevní složky, které dále zpracovává, vyšetřuje a dodává transfuzní přípravky na oddělení nemocnice, kde ji dostávají pacienti.
Kralovehradeckenoviny.cz informoval Bc. Jakub Sochor, mluvčí Fakultní nemocnice Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenoviny.cz foto:fnhk)