Svátek má: Svatoslav

Regiony

Velikost textu:

Fakultní nemocnice Hradec Králové omezila neakutní příjmy

Fakultní nemocnice Hradec Králové omezila neakutní příjmy

Fakultní nemocnice Hradec Králové omezila kvůli epidemiologické situaci neakutní příjmy.

Fakultní nemocnice Hradec Králové
25. října 2020 - 08:00
 
Fakultní nemocnice Hradec Králové zrušila v souvislosti se současnou epidemiologickou situací plánované neakutní operace, aby byla připravena zajistit dostatek lůžek potřebných pro péči o COVID-19 pozitivní pacienty. Opatření je v platnosti do odvolání, akutní péče o pacienty je samozřejmě i nadále zajištěna.

„Soustřeďujeme naše technické i personální kapacity na příjem dalších pacientů s COVID-19, kteří budou vyžadovat péči na standardních odděleních i jednotkách intenzivní péče, samozřejmostí však je zachování vysoce specializované a centrové péče o pacienty v těch stavech, které nesnesou diagnostický či léčebný odklad,“ uvedl ředitel FN HK prof. MUDr. Vladimír Palička, CSc., dr. h. c.

Pacienti objednaní na neakutní operace do 15. listopadu budou obvoláni a informováni o důvodech odkladu a možnostech přeobjednáni. Z uvolněných pracovišť jsou zaměstnanci distribuováni na ostatní pracoviště.

„Provádíme přesuny zaměstnanců, abychom nahradili COVID-19 pozitivní zaměstnance či personál, který je s dětmi na OČR a zajistili potřebný provoz. Chtěl bych poděkovat všem kolegům na různých pracovních pozicích, díky kterým obtížnou situaci zvládáme. Současně doufám, že tato situace nebude trvat dlouho a postupně se začneme vracet k normálnímu provozu,“ dodal profesor Palička.


V provozu ve FN HK nadále zůstávají akutní a specialisované ambulance či nemocniční lékárna. I v ambulantní části je však provoz omezen.  V nemocnici platí i nadále zákaz návštěv hospitalizovaných pacientů.

Fakultní nemocnice Hradec Králové k dnešnímu dni poskytuje péči zhruba stovce pacientů s onemocněním COVID-19, kteří jsou umístěni na několika pracovištích. Nemocnice nyní v souladu se svým pandemickým plánem připravuje například uvolnění dalšího oddělení Ortopedické kliniky, které bude připravené pro příjem dalších COVID-19 pozitivních pacientů.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Bc. Jakub Sochor, mluvčí Fakultní nemocnice Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:fnhk)