Svátek má: Magdaléna

Regiony

Velikost textu:

Fakultní nemocnice Hradec Králové rozšířila kapacity čínské medicíny

Fakultní nemocnice Hradec Králové rozšířila kapacity čínské medicíny

Česko-čínské centrum tradiční čínské medicíny (TCM) ve Fakultní nemocnici Hradec Králové bude v září 2017 oslavovat dvouleté výročí svého vzniku.

Čínské medicína
11. září 2017 - 08:00

Vzhledem k velkému zájmu ze strany pacientů se nyní kapacita ambulance rozšířila o dalšího čínského lékaře. To přinese výrazné snížení čekací doby. Dosud bylo v ambulanci TCM léčeno více jak 2 000 pacientů.

„Nejčastějším zdravotním problémem, se kterým pacienti na ambulanci TCM přicházejí, jsou bolesti pohybového aparátu. Dalšími častými léčenými zdravotními potížemi jsou migréna, alergická a kožní onemocnění nebo potíže se zažíváním. U 95 % pacientů léčených v ambulanci TCM měla léčba pozitivní léčebný účinek,“ říká MUDr. František Musil, Ph.D., vedoucí lékař centra TCM.

Díky velkému zájmu ze strany pacientů o léčbu metodami tradiční čínské medicíny se vedení centra podařilo zvýšit kapacitu ambulance, kde nyní pracují dva čínští a jeden český lékař. Od srpna 2017 na ambulanci TCM nově pracuje čínský lékař Ma Wen, který je specialistou na akupunkturu.


Zvýšení kapacity pracoviště s sebou přináší výrazné zkrácení čekací doby pro pacienty, která je nyní jeden měsíc.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Ing. Petra Sychrová, specialistka PR a marketingu Fakultní nemocnice Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:fnhk)