Svátek má: Ingrid

Regiony

Velikost textu:

Fakultní nemocnice Hradec Králové rozšířila kapacity očkování

Fakultní nemocnice Hradec Králové rozšířila kapacity očkování

Fakultní nemocnice Hradec Králové s ohledem na stoupající počet zájemců o očkování proti COVID-19 od 29. listopadu dopoledne rozšířila kapacity očkovacího centra ve svém areálu.

Ilustrační foto
30. listopadu 2021 - 08:00

Kromě ambulancí v přízemí Pavilonu interních oborů bude očkování předem registrovaných ve vybraných pracovních dnech opět možné také v Pavilonu profesora Bašteckého (budova č. 23) Očkovací centrum v poslední době aplikovalo v pracovních dnech kolem 600 vakcín, v Pavilonu profesora Bašteckého je možné podávat kolem 200 dávek denně.

„Evidujeme zájem veřejnosti o aplikaci prvních dávek, poměrně velký je také zájem o podání třetí dávky vakcíny. Rozšíření očkování umožní zájemcům si rezervovat ve vybraných pracovních dnech termín i na dopolední hodiny, což dosud nebylo možné,“ uvedl vedoucí lékař Očkovacího centra FN HK MUDr. Pavel Kosina.

Očkování v Pavilonu profesora Bašteckého bude prozatím možné každé pondělí a čtvrtek od 8:00 do 14:00 hodin. V Pavilonu profesora Bašteckého se očkovalo již letos na jaře.

Očkovací centrum v přízemí Pavilonu interních oborů FN HK je v provozu denně od 15:30 do 19:30 hodin, o víkendech od od 8:00 do 16:00 hodin. Rezervovat termín k očkování je možné na https://registrace.mzcr.cz nebo na https://ceskoockuje.cz, po registraci obdržíte rezervace s uvedeným datem, časem a místem očkování.

Očkovací centrum FN HK nabízí také možnost očkování proti COVID-19 bez předchozí registrace, kapacita centra pro neregistrované je stanovena z provozních důvodů na zhruba stovku zájemců denně, kteří mohou přicházet od 16:30 do 19:00 hodin. Centrum negarantuje, že v daný den aplikuje vakcínu všem příchozím neregistrovaným zájemcům a všem doporučuje využít registraci.Fakultní nemocnice Hradec Králové eviduje nárůst počtu hospitalizovaných pacientů s COVID-19, k dnešnímu ránu jich bylo 108, z toho zhruba třetina na jednotkách intenzivních péče. Nemocnice již přeměnila některá svá pracoviště na covidové jednotky, současně bylo nutné omezit některé neakutní operační výkony.
Kralovehradeckenoviny.cz informoval Bc. Jakub Sochor, mluvčí Fakultní nemocnice Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenoviny.cz foto:arch.fnhk)