Svátek má: Jonáš

Regiony

Velikost textu:

Fakultní nemocnice Hradec Králové uspořádala kemp pro studenty

Fakultní nemocnice Hradec Králové uspořádala kemp pro studenty

Již popáté se ve Fakultní nemocnici Hradec Králové uskutečnil koncem srpna Hradecký internistický kemp, kterého se zúčastnily dvě desítky studentů lékařských fakult z České republiky a Slovenska.

Fakultní nemocnice Hradec Králové
6. září 2021 - 08:00

Studenti se na akci připravované ve spolupráci s Lékařskou fakultou UK v Hradci Králové mohli seznámit v rámci krátkých stáží s internistickými pracovišti nemocnice.

„Jsme rádi, že o kemp je každoročně zájem, například letos jsme mohli vybírat z téměř pěti desítek zájemců z řad studentů lékařských fakult, kterým jsme představili špičková pracoviště v hradecké fakultní nemocnici,“ uvedl k letošnímu ročníku kempu ředitel FN HK prof. MUDr. Vladimír Palička, CSc., dr.h.c.

Účastníci kempu ocenili především možnost práce na simulátorech na jednotlivých pracovištích a oceňovali vstřícný přístup zaměstnanců nemocnice. „Kemp mi určitě pomohl k definitivnímu rozhodnutí o specializaci a při podávání žádostí nebudu váhat při volbě FN HK,“ stojí v jednom z hodnocení.Hradecký internistický kemp nabídl účastníkům kromě programu v nemocnici například také společnou večeři či cyklovýlet do lesů v okolí Hradce Králové. Podrobnosti o dalším ročníku budou s dostatečným předstihem zveřejněny na webu Lékařské fakulty UK v Hradci Králové, Fakultní nemocnice Hradec Králové či na facebooku.
Kralovehradeckenoviny.cz informoval Bc. Jakub Sochor, mluvčí Fakultní nemocnice Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenoviny.cz foto:fnhk)