Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Fakultní nemocnice nabízí očkování bez předchozí registrace

Fakultní nemocnice nabízí očkování bez předchozí registrace

Fakultní nemocnice Hradec Králové nabídne od 11.října očkování bez předchozí registrace ve svém areálu, končí centrum v OC Atrium.

Ilustrační foto
8. října 2021 - 08:00

Fakultní nemocnice Hradec Králové nabídne od pondělí 11. října 2021 zájemcům možnost očkování proti COVID-19 bez předchozí registrace ve svém Očkovacím centrum umístěném v přízemí Pavilonu interních oborů. Lidé tuto možnost budou moci využít každý pracovní den od 15:30 do 19:30 hodin. Ke stejnému datu nemocnice ukončí provoz Očkovacího centra umístěného v Obchodním centru Atrium v centru Hradce Králové.

Očkování bez registrace bude v centru v areálu nemocnice možné pro osoby starší 16 let. Samoplátci a děti ve věkové kategorii 12 - 15 let se nadále musí před aplikací vakcíny zaregistrovat. Očkování bude zajišťováno vakcínou firmy Pfizer/Biontech, kapacita bude v řádech desítek lidí denně.

Fakultní nemocnice Hradec Králové uspořádala kemp pro studenty

„Očkovací centrum v areálu FN HK pokračuje nadále v očkování registrovaných osob prvními a druhými dávkami, koncem září jsme zahájili očkování třetí dávkou pro osoby, které splňují potřebné podmínky,“ uvedl vedoucí centra MUDr. Pavel Kosina.

Centrum FN HK aplikovalo od svého spuštění 2. ledna zhruba 170.000 dávek vakcíny, nyní aplikuje zhruba 150 dávek denně.

Očkovací centrum v Obchodním centru Atrium je v provozu od 28. července 2021, dosud v něm bylo podáno více než 4500 dávek vakcín. Zatímco v letních měsících počet aplikovaných vakcín přesahoval 100 denně, nyní se aplikují řádově desítky vakcín denně.

„Centrum využívali především lidé, kteří z různých důvodů nechtěli podstoupit proces registrace -  těm tuto možnost nyní nově nabídneme v Očkovacím centru v areálu FN HK,“ uvedl Kosina.


Kralovehradeckenoviny.cz informoval Bc. Jakub Sochor, mluvčí Fakultní nemocnice Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenoviny.cz foto:fnhk)