Svátek má: Vladislav

Regiony

Velikost textu:

Falešní hluchoněmí opět v akci

Falešní hluchoněmí opět v akci

V uplynulém týdnu obdržela královéhradecká městská policie hned několik oznámení na cizince vydávající se za hluchoněmé. Požadovali finanční hotovost jako charitativní příspěvek.

Ilustrační foto
15.říjen 2017 - 08:00

Cizinci objížděli ulice ve středu města vozidlem s cizí poznávací značkou. Po příjezdu hlídky byl volajícím označen podezřelý muž. Ten strážníkům sdělil, že žádné povolení k provádění sbírky nemá a vybrané peníze si nechává. Za podvodné jednání mu byla udělena pokuta.


Městská policie varuje občany před podobnými podvodníky, kteří se pod různými záminkami snaží vylákat z lidí peníze a při odmítnutí jsou mnohdy i agresivní.

"Nedávejte šanci podvodníkům, kteří se snaží pouze obohatit na dobré myšlence a sociálním cítění většiny lidí a navíc kazí i dobré jméno a snahu všech skutečných dobročinných akcí.  Pokud si nejste jisti, zda vás oslovil pracovník v rámci řádně schválené sbírky, či se jedná o podvodníka, měli byste se obrátit na městskou polici. Ta je oprávněna (podobně jako Policie ČR) provést kontrolu „výběrčích“," upozorňuje Simona Pacltová z oddělení prevence kriminality Městské policie Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:mp)