Svátek má: Jonáš

Regiony

Velikost textu:

Gynekologicko-porodnické oddělení v Trutnově má nové vybavení

Gynekologicko-porodnické oddělení v Trutnově má nové vybavení

Budoucí maminky a rodičky, pacientky gynekologie i lékaři gynekologicko-porodnického oddělení trutnovské nemocnice již využívají nové moderní přístroje, které nemocnice během uplynulých čtyř měsíců postupně zakoupila.

Ilustrační foto
27. května 2023 - 08:00

Jsou mezi nimi moderní kardiotokografy na měření ozev plodu, laparoskopický systém pro použití při gynekologických operacích, nový operační stůl a operační svítidla, a především ultrazvukové přístroje s nejmodernějšími technologiemi.

„Největší přínos nového ultrazvuku je především v kvalitě zobrazení,“ říká lékařka Ivana Filipová.  „To je patrné již v 1. trimestru těhotenství v rámci kombinovaného screeningu. Možnost kvalitního zobrazení nám mimo jiné umožňuje detailnější zobrazení srdce plodu ve 20. týdnu gravidity. Možností je využití 3D/4D zobrazení miminka, na které se k nám těhotné ženy mohou v případě zájmu objednat,“ dodává gynekoložka. Součástí UZ ambulance je péče o ženy s rizikovým těhotenstvím. Své miminko mohou budoucí maminky komfortně sledovat na velké obrazovce umístěné proti vyšetřovacímu lůžku.Nový kardiotokograf nabízí rodičkám možnost kontinuálního měření ozev plodu bez omezení pohybu.

S moderním vybavením je spokojený také primář oddělení Jan Kestřánek. „Vývoj v medicínských technologiích jde rychle kupředu a nové přístroje nabízejí pro naši diagnostickou i léčebnou praxi vždy citelný pokrok,“ říká primář. „Byl bych rád, abychom našim pacientkám a rodičkám mohli nabídnout maximální možný komfort,“ dodává a naznačuje tím své další plány na rozvoj gynekologicko-porodnického oddělení trutnovské nemocnice.

Financování nových přístrojů za bezmála 19 milionů korun je zajištěno z dotačního programu React-EU, ze kterého Oblastní nemocnice Trutnov získala na své vybavení více než 145 milionů korun. Postupně je tak novými přístroji vybavována celá trutnovská nemocnice.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Lucie Chytilová, mluvčí Zdravotnického holdingu KHK .

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:zh khk)
Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
70%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%