Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Hádka bratrů skončila pobodáním nožem,muž byl obviněn ze zločinu vraždy

Hádka bratrů skončila pobodáním nožem,muž byl obviněn ze zločinu vraždy

Královéhradečtí krajští kriminalisté v těchto dnech obvinili 54letého muže ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu.

Ilustrační foto
12.březen 2017 - 08:00

Pokusu o vraždu se dopustit tak, že fyzicky napadl svého o rok staršího bratra, na kterého posléze v rámci pokračující hádky zaútočil nožem a způsobil mu několik bodných zranění. K dané události mělo dojít v pondělí 6. března 2017 v podvečerních hodinách ve společně obývaném bytě na Rychnovsku, potom co útočník dorazil domů.

Po příjezdu první policejní hlídky na místo policistům otevřel dveře zakrvácený muž, kterému policisté poskytli pomoc a za malou chvíli dorazili i záchranáři. V bytě policisté zadrželi druhého muže, který se měl dle slov poškozeného útoku dopustit. Muž, který byl raněn v oblasti trupu a na rukou, byl transportován do nemocničního zařízení a zadržený muž putoval do policejní cely. Právě díky rychlému a odbornému zdravotnickému zákroku v nemocnici nedošlo k závažnějšímu následku.

Danému útoku měla předcházet vzájemná hádka, která měla vzniknout na základě banálního důvodu. Na gradaci útoku měl zřejmě vliv i alkohol v těle útočníka.

V dané věci policisté dali podnět státnímu zástupci k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Na zločin vraždy pamatuje trestní zákoník až 18letým pobytem za mřížemi.

Jedná se o první případ této nejzávažnější trestné činnosti (vražda) letos v Královéhradeckém kraji. V loňském roce zde bylo evidováno celkem 5 vražd, z nichž se ve 3 případech jednalo o pokus, dvě vraždy byly dokonané.

Podomní prodejci stále obcházejí hradecké domácnosti


Kralovehradeckenovinky.cz informoval mjr. Bc. Jan Čížkovský, tiskový mluvčí KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)