Svátek má: Státní svátek

Regiony

Velikost textu:

Hospodaření města Hradec Králové skončilo kladným přebytkem

Hospodaření města Hradec Králové skončilo kladným přebytkem

Souhrnnou rezervu posílí 125 milionů korun z loňského roku. Město Hradec Králové si do své souhrnné rozpočtové rezervy převede volných 124,7 milionu korun, které mu zbyly po celkovém finančním vypořádání loňského roku.

Ilustrační foto
2. května 2019 - 08:00

Zastupitelé na svém zasedání schválili výsledky loňského hospodaření města, které skončilo kladným přebytkem 59,6 milionu korun.

Celkové příjmy byly v loňském roce na úrovni 2,26 miliardy korun, výdaje pak 2,2 miliardy korun. „O použití volných 125 milionů korun, které se nepodařilo loni vyčerpat, bude v průběhu roku rozhodovat zastupitelstvo. Chceme je rovnoměrně rozdělit do všech oblastí, od školství, přes kulturu až po investiční projekty,“ vysvětluje Monika Štayrová, náměstkyně primátora pro oblast ekonomiky a rozpočtu.

Pátým rokem město Hradec Králové také snižuje své zadlužení, na konci loňského roku byl celkový objem úvěrů 579 milionů korun, v roce 2013 to bylo 842 miliony korun.

„Oproti roku 2017 vzrostly investice města ze 149 milionů na 315 milionů korun. Na realizovaných výdajích se nejvíce podílely výkupy pozemků souvisejících s dlouhodobými investičními plány města v objemu 73,7 milionu korun či pořízení akcií společnosti Vodovody a Kanalizace Hradec Králové za 13 milionů korun. Dokončeny byly například nové zastávky MHD v lokalitě Aldis, revitalizace kulturní památky roubeného kostela sv. Mikuláše nebo hasičská zbrojnice v Březhradě,“ doplňuje náměstkyně Štayrová.Na celou řadu dalších investičních akcí, které jsou nedokončené nebo v přípravě, jako jsou křižovatka Mileta, rekonstrukce Velkého náměstí, fotbalový stadion, ZUŠ Střezina nebo nová sportovní hala na Pouchově, má město v rozpočtu připravených 784 miliony korun.

Královéhradeckénovinky.cz informoval Petr Vinklář, tiskový mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv.kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)