Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Housenka zabaví děti na novém hřišti v hradeckých Sukových sadech

Housenka zabaví děti na novém hřišti v hradeckých Sukových sadech

Malý kolotoč, závěsné nebo vahadlové houpačky, houpací misky a uprostřed veselá housenka, která nabídne celou řadu dalších možností pro dovádění dětí z hradeckého Pražského Předměstí.

Ilustrační foto
19. května 2018 - 08:00

Město připravuje výstavbu nového dětského hřiště v Sukových sadech, v provozu by mělo být v polovině příštího roku.

Na nové dětské hřiště má město zpracovaný ideový návrh, jehož centrálním objektem by mělo být dlouhá šroubovice stočená mezi terénními vlnami. „Mohla by to být jakási housenka se vzdušnou kostrou, která umožní zavěšení dalších vnitřních a vnějších herních prvků,“ popsal záměr náměstek primátora Jindřich Vedlich, odpovědný za městské investice. Veselá hlava pak bude tvořit vstup do světa her.


Finální podobu hřiště, volbu herních prvků a jejich počty však navrhne konečný dodavatel stavby hřiště, který bude ve své nabídce vycházet právě z ideového návrhu. Město má na tuto investici připravených 1,2 milionu korun bez DPH. Soutěž na výběr firmy, která zpracuje i projektovou dokumentaci pro územní rozhodnutí a zároveň hřiště postaví, tento týden schválili městští radní.

„Pokud vše z pohledu potřebných povolení stavby půjde bez komplikací, v polovině příštího roku by hřiště mohlo sloužit dětem,“ dodal Vedlich.

Dětský den pod názvem „Hradec Králové – bezpečné město 2018“

Požadavkem města je, aby herní prvky byly zaměřeny zejména na rozvoj pohybové obratnosti, tedy například žebříky, žebřiny, lezecké sítě, lezecké zdi, balanční chodník, lana nebo skluzavky. V okolí centrálního objektu „housenky“ budou terénní vlny, u kterých budou další herní prvky, jako závěsné nebo vahadlové houpačky, houpací misky nebo malý kolotoč. V prostoru bude samozřejmě i dostatek laviček pro rodiče.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Petr Vinklář, tiskový mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.


(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.mmhk)