Svátek má: Matouš

Regiony

Velikost textu:

Hráči FC Hradec Králové potěšili nadílkou dětské pacienty

Hráči FC Hradec Králové potěšili nadílkou dětské pacienty

Několik desítek pacientů na Dětské klinice Fakultní nemocnice Hradec Králové ve středu 4. prosince potěšili hráči druholigového FC Hradec Králové v kostýmech Mikuláše, čerta a anděla.

Nadílka
8. prosince 2019 - 08:00

Hráči FC Hradec Králové potěšili mikulášskou nadílkou dětské pacienty ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Pacienti ve věku od dvou do 18 let na čtyřech odděleních dostali od fotbalistů za přednes básničky či písničky dárkové balíčky.


„Jsem rád, že jsem Mikuláše viděl, i když jsem v nemocnici, naučil jsem se pro něj speciální básničku,“ usmíval se desetiletý Kevin po odchodu fotbalistů v maskách.


V kostýmu Mikuláše dětské pacienty potěšil záložník hradeckého týmu Dominik Soukeník, záložník Robert Jukl se pohyboval po odděleních v masce anděla a čertem byl útočník Filip Firbacher. „Jsem rád, že jsme mohli alespoň tímto způsobem potěšit dětské pacienty a těšíme se, že nás třeba s rodiči přijdou podpořit při našich zápasech,“ uvedl Dominik Soukeník.Fakultní nemocnice Hradec Králové společně s FC Hradec Králové spolupracují na různých akcích, mikulášskou obchůzku na Dětské klinice FN HK absolvovala trojice hráčů již loni, loni na podzim se hráči zúčastnili otevření první etapy Plicního parku v areálu FN HK.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Bc. Jakub Sochor Fakultní nemocnice Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:fnhk)