Svátek má: Horymír

Regiony

Velikost textu:

Hradec chce vybudovat fotbalový stadion metodou Design and Build

Hradec chce vybudovat fotbalový stadion metodou Design and Build

V listopadu loňského roku proběhla předběžná tržní konzultace k zakázce na stavbu fotbalového stadionu, do které se přihlásilo 12 zájemců.

Ilustrační foto
23. ledna 2020 - 08:00

Většina z nich by při požadovaných podmínkách zastupitelstva preferovala metodu Design and Build. Stanovenými podmínkami jsou výše zakázky, která nesmí přesáhnout hranici 605 milionů korun bez DPH, a termín dokončení stavby do konce roku 2022. Nyní město pracuje na přípravě zadávacího řízení.

Předběžná tržní konzultace (PTK) na podzim byla vedena se všemi dvanácti přítomnými dodavateli současně.


„Do PTK se na podzim přihlásilo celkem 12 firem a většina z nich preferovala zadání zakázky metodou Design and Build. Vzhledem ke stanovené výši zakázky a požadavkům na termín dokončení se potenciálním uchazečům tato metoda jeví jako nejvýhodnější. Nyní tedy pracujeme na přípravě zadávacího řízení, ve kterém si chceme stanovit podmínky, kdy cena nebude jediným kritériem, ale dbát budeme také na rentabilitu provozu nebo multifunkci. Výběr zhotovitele, který bude pracovat metodou Design and Build, by mohl být zahájen v první polovině tohoto roku,“ dodává Jiří Bláha, náměstek primátora pro oblast investic.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.hk)