Svátek má: Zuzana

Regiony

Velikost textu:

Hradec Králové chystá třímilionovou podporu pro Stěžery

Hradec Králové chystá třímilionovou podporu pro Stěžery

Zastupitelé města schválili poskytnutí individuální dotace pro obec Stěžery ve výši 3,1 milionu korun.

Ilustrační foto
15. prosince 2019 - 08:00

Dotace pro obec Stěžery poslouží na rozšíření mostu přes dálnici D11, a to pro umístění budoucí cyklostezky z Hradce Králové do Stěžer. Vedle města se na projektu podílí Královéhradecký kraj i obec Stěžery.

Kostel sv. Kunhuty v Královském Poříčí patří k nejstarším stavbám Sokolovska

„Rozšíření mostu za účelem vybudování cyklostezky, která má sloužit k bezpečnějšímu přesunu cyklistů a chodců ze Stěžer do Hradce a zpět, se ŘSD rozhodlo z úsporných důvodů vyškrtnout z projektové dokumentace stavby dálnice D11. Vzhledem k tomu, že se jedná o zásadní věc z hlediska potřeby a bezpečnosti nejen obyvatel Stěžer, ale i Hradce Králové, byla podpořena vize spolufinancování projektu. V tuto chvíli se zpracovává projektová dokumentace, nyní je ve fázi územního řízení a její cena je tři čtvrtě milionu korun včetně DPH. Financovat budeme polovinu a druhou polovinu bude hradit ¨Královéhradecký kraj. Dále se bude město podílet na samotné realizaci cyklostezky 40 % z celkové částky 6,89 milionu korun. Dalších 40 % bude spolufinancovat kraj a zbylých 20 % obec Stěžery. Celkový podíl města tak bude činit 3,1 milionu korun,“ popisuje aktuální stav primátor města Alexandr Hrabálek.


Spolufinancování projektu a jeho samotnou realizaci s nadšením vítá také obec Stěžery. „Podle posledního sčítání intenzity provozu bylo na této komunikaci napočítáno zhruba čtyři tisíce projíždějících vozidel za den. Cyklisté, kteří používají tuto komunikaci jako nejkratší cestu do zaměstnání ze Stěžer do Hradce opravdu hazardují se životem. Rozšíření mostní konstrukce je proto neodkladnou nutností, kterou by bez spolufinancování nebylo možné realizovat, proto městu a kraji patří velké poděkování,“ doplňuje starostka obce Stěžery Dagmar Smetiprachová.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch)