Svátek má: Leona

Regiony

Velikost textu:

Hradec Králové „čistí“ adresní místa, začíná u zahrádek

Hradec Králové „čistí“ adresní místa, začíná u zahrádek

O nových názvech vybraných zahrádkářských oblastí rozhodne zastupitelstvo Hradce Králové.

Ilustrační foto
12.duben 2017 - 08:00
Nově by se v městské mapě měly objevit oficiální názvy vybraných zahrádkářských oblastí, a to zejména kvůli čištění základního Registru územní identifikace adres a nemovitostí. Postupné odstraňování historických nesouladů a sjednocování názvů, které magistrát už několik let provádí, přispěje do budoucna především k lepší orientaci nejen občanů, ale i záchranářů, hasičů či policie. Se změnami názvů dalších vybraných území ve Věkoších, Slatině, Svobodných Dvorech a v Třebši souhlasili městští radní, konečné slovo bude mít ještě zastupitelstvo.

V mapě města bylo třeba odstranit nesoulady v adresních místech u stavebních objektů s čísly evidenčními ve Věkoších, ve Slatině, ve Svobodných Dvorech a v Třebši, což spočívá v pojmenování a uvádění jednotného názvu zahrádkářských osad či chatových oblastí a podobně.

V Třebši by měly ulice u bývalého zahradnictví, kde začala výstavba rodinných a bytových domů, nést nově název Labská zahrada I a Labská zahrada II.

Ve Věkoších je jedna uzavřená zahrádkářská oblast, která nese název Zahrádkářská kolonie a 51 stavebních objektů. Nově by se měla lokalita jmenovat Zahrádkářská osada Věkoše. Podobná situace je také ve Slatině, kde je v zahrádkářské osadě dvacet stavebních objektů a nově by se v mapě měl objevit oficiální název Zahrádkářská osada Slatina.

Ve Svobodných Dvorech jsou dvě významné zahrádkářské oblasti, které zatím nesou neoficiální názvy ulic. Nově by tyto oblasti mohly nést oficiální názvy Zahrádkářská osada Dolíky a Zahrádkářská osada Bohdanečská.


Výše uvedené změny či stanovení oficiálních pojmenování lokalit je nezbytné z důvodu čištění adresných míst v registrech a rovněž kvůli nápravě historických nesouladů v katastrech. Veřejnost, ale hlavně hasiči, záchranáři a policisté najdou hledané nemovitosti v daném území na přesně popsaných mapách ihned.

Nebudou vznikat duplicity v názvech a nedojde k tomu, že mapy obsahují jiné údaje než je skutečnost. Pokud by souhlas se změnami vyslovili rovněž zastupitelé, čeká trvale bydlící osoby v těchto lokalitách, kterých je pouze sedm, výměna občanských průkazů. Těmto občanům bude nabídnuto přednostní odbavení na přepážkách oddělení osobních dokladů a evidence obyvatel.

„Po schválení změny v zastupitelstvu budeme postupně vyzývat občany, kterých se to týká, k výměně občanských průkazů. Ty jim samozřejmě s ohledem k výše uvedeným skutečnost vyměníme zdarma,“ popisuje Ľudmila Ducháčová, vedoucí správního odboru magistrátu města.

Čištění adresních míst bude průběžně pokračovat i v dalších částech města. Kralovehradeckenovinky.cz informovala Magdaléna Vlčková, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.mp)