Svátek má: Antonín

Regiony

Velikost textu:

Hradec Králové dočasně ruší školní a noční linky MHD

Hradec Králové dočasně ruší školní a noční linky MHD

V souladu s nařízením vlády České republiky se v Hradci Králové omezil provoz některých služeb, institucí a konání veřejných akcí.

Hradec Králové
15. října 2020 - 08:00

Od středy nepojedou školní spoje MHD, noční linky pojedou naposledy v noci z úterý na středu. Město rovněž ruší oslavy 28. října, během kterých měly být slavnostně předány medaile města v hradecké filharmonii. Zrušená jsou vítání občánků i setkání s jubilanty. Naopak tradiční farmářsko-potravinové trhy v ulici Letců se za přísnějších hygienických opatření konat budou, a to dopoledne 17. a 31. října.

„Musíme postupovat v souladu s nařízením vlády, především kulturní život ale ve městě teď na nějaký čas ustane. Pokud veškerá tato znovuzavedená opatření povedou ke snížení počtu nakažených, tak jedině dobře. V tuto chvíli není čas na diskuze, ale je čas na to být disciplinovaný společně další vlnu zvládnout,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Uzavřeny jsou v Hradci Králové kulturní památky včetně Bílé věže i kostela sv. Mikuláše, také Klicperovo divadlo a Divadlo Drak nebo hradecká filharmonie. Vládní nařízení se dotýká také plánovaných akcí.

„Rozhodli jsme se zrušit také oslavy spojené s 28. říjnem, kdy měly být v hradecké filharmonii slavnostně předány medaile města. Budeme muset najít jinou vhodnou a důstojnou příležitost, při které budeme moci výjimečné hradecké osobnosti ocenit,“ doplňuje primátor.

Zrušené jsou prozatím také veřejné schůze komisí místních samospráv, vítání občánků a setkání s jubilanty.

Ve středu 14 října hradecký dopravní podnik již nevypravil školní spoje, noční linky pojdou naposledy v noci z úterý na středu. Vedle povinnosti nosit roušku na zastávkách, na teminálu hromadné dopravy a v samotných vozech MHD vedení městského dopravce žádá cestující, aby využívali jiné způsoby platby jízdného než nákupem jízdenky u řidiče a dle možností dodržovali rozestupy na zastávkách a v autobusech.

V Hradci se naopak budou konat farmářsko-potravinové trhy, které bývají tradičně v ulici Letců u Atria. „Trhy pořádá Hradecká kulturní a vzdělávací společnost, která možnost pořádání trhů konzultovala s krajskou hygienickou stanicí. Žádný zákaz se na ně nevztahuje, tudíž je není nutné rušit. Co je ale potřeba, a to bych rád zdůraznil, dodržovat zde veškerá nařízená opatření, tedy přiměřené rozestupy a preventivní použití roušek,“ říká primátor.


V úterý se vedení města také sešlo se zástupci městských společností, kdy došlo k vzájemné výměně informací kolem stavu zásob ochranných prostředků, personální situace a případných úprav provozů.

„Zatím je situace v našich společnostech pod kontrolou, fungují standardně a provoz je upravený či omezený pouze s ohledem na platná vládní nařízení. Městské společnosti mají dostatek roušek a desinfekce na několik týdnů a hlavně v tuto chvíli není nikdo z jejich zaměstnanců pozitivně testovaný na covid-19, pouze pár jednotlivců je v preventivní karanténě. Doufáme, že budeme odolávat co nejdéle a město nebude mít problémy v zajištění základních komunálních služeb pro své občany,“ dodává primátor.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.)