Svátek má: Ondřej

Regiony

Velikost textu:

Hradec Králové hostil krajské kolo 15.ročníku Logické olympiády

Hradec Králové hostil krajské kolo 15.ročníku Logické olympiády

Logická olympiáda 2022: Vítězi krajského kola v Královéhradeckém kraji jsou Petr, Antonín a Vít.

Logická olympiáda 2022, kategorie A
8. listopadu 2022 - 08:00

V pátek 4. listopadu 2022 proběhlo v Hradci Králové krajské kolo 15. ročníku Logické olympiády pořádané Mensou ČR, jejímiž dlouholetými partnery jsou Nadace manželů Kellnerových a škola Open Gate. Ve třech kategoriích se utkalo celkem 163 soutěžících, kteří obstáli v základním kole s účastí 3 664 dětí a mladých lidí z celého Královéhradeckého kraje.

V kategorii A vyhrál Petr Souček ze ZŠ kpt. Jaroše v Trutnově, v kategorii B Antonín Plašil z Gymnázia v Dobrušce a v kategorii C zvítězil Vít Janeček z Gymnázia v Dobrušce.

Patnáctý ročník Logické olympiády byl za historii soutěže rekordní, s celkem 94 657 soutěžícími ve věku od 3 do 20 let z celé České republiky.

Logická olympiáda pořádaná Mensou ČR. Soutěž založená nikoli na naučených znalostech, ale na schopnosti logicky uvažovat a hledat nová řešení, si klade za cíl pomoci školám ve vyhledávání intelektově nadaných dětí a dětem představit, jak zábavné logické úlohy mohou být.

„Soutěžní zadání je zaměřeno na vrozené rozumové schopnosti a předpokládá jen primární školní znalosti s ohledem na věk dítěte. Třeba pro děti ze školek je celé zadání obrázkové, není potřeba umět ani číst, ani psát,“ popisuje Lucie Měchurová, koordinátorka Logické olympiády.

Díky soutěži se pořadatelům každoročně daří objevovat skryté talenty, jejichž výsledky často překvapí nejen učitele ale i rodiče, a to i díky faktu, že se do soutěže stále častěji hlásí nejen premianti, ale celé třídy.

Do krajského kola v Královéhradeckém kraji letos postoupilo 180 žáků a studentů. Se zadáním testů si nejlépe poradili:

Kategorie A:
1. místo     Petr Souček, ZŠ kpt. Jaroše, Trutnov
2. místo Michal Frank, ZŠ a MŠ Úprkova, Hradec Králové
3. místo Maxmilián Hejna, ZŠ V. Hejny, Trutnov

Kategorie B:
1. místo Antonín Plašil, Gymnázium Dobruška
2. místo Filip Kvášovský, Gymnázium Trutnov
3. místo Šimon Tůma, Biskupské gymnázium Hradec Králové

Kategorie C:
1. místo Vít Janeček, Gymnázium Dobruška
2. místo Jan Ježek, Jiráskovo gymnázium Náchod
3. místo Matouš Pokorný, Biskupské gymnázium Hradec KrálovéDo celostátního finále, které se uskuteční v pondělí 28. listopadu 2022, postupuje v každé kategorii 65 nejúspěšnějších řešitelů krajských kol. Náš kraj bude reprezentovat 11 soutěžících. O hodnotné ceny v podobě elektroniky a deskových her se letos utkají v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, kam se soutěž vrací po 13 letech.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Mgr. Marta Kubánková, koordinátorka krajského kola Logické olympiády Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:log.olympiada)Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
18%
Ne
transparent.gif transparent.gif
7%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
75%