Svátek má: Kristián

Regiony

Velikost textu:

Hradec Králové má nové partnerské město Kronštadt

Hradec Králové má nové partnerské město Kronštadt

V tomto týdnu podepsal primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek smlouvu o partnerství s městem Kronštadt, které je administrativní součástí Petrohradu v Rusku.

Hradce Králové
25. listopadu 2019 - 08:00

Obě města chtějí rozvíjet vzájemnou spolupráci zejména v oblasti kultury, vědy a školství. Návrh na uzavření dohody o partnerství a vzájemné spolupráci hradečtí zastupitelé schválili na svém zasedání již v říjnu.

„Ruské město mělo o partnerství s námi velký zájem. Jsem přesvědčený, že máme co nabídnout v celé řadě oblastí. Je to příležitost pro školy, kulturní instituce, firmy a díky této spolupráci se podaří propagovat naše město nejen v samotném Kronštadtu, ale především v celé petrohradské oblasti,“ říká hradecký primátor Alexandr Hrabálek.


Hradec Králové má svá partnerská a spolupracující města v jedenácti zemích Evropy, mimo jiné na Slovensku, v Polsku, Francii, Německu nebo Nizozemí, nyní nově i v Rusku.

Mezi kavalíry a kasárnami vzniknou nová náměstí v centru Hradce

Město Kronštadt, kde žije přibližně 44 tisíc obyvatel, leží na ostrově Kotlin ve Finském zálivu zhruba 40 kilometrů od Petrohradu. Kronštadský rajón tvoří jeden z rajónů Petrohradu. Historické centrum města spolu s opevněním jsou od roku 1990 zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Petr Vinklář, tiskový mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:mmhk)