Svátek má: René

Regiony

Velikost textu:

Hradec Králové podpoří milionem korun menší kulturní akce

Hradec Králové podpoří milionem korun menší kulturní akce

Více než jeden milion korun město Hradec Králové rozdělí mezi pořadatele menších kulturních akcí, které se budou ve městě na soutoku Labe a Orlice konat v druhé polovině letošního roku.

Magistrát města Hradec Králové
7. července 2023 - 08:00

Jedná se o koncerty, výstavy, filmové či taneční přehlídky, které pořádají především hradečtí umělci. Individuální dotaci by měly dostat dále hradecké farmářské trhy a projekt Zvonohra u Ambrože. Rada města schválila příjemce dotací, u příspěvků vyšších než padesát tisíc korun je pak doporučila ke schválení hradeckým zastupitelům, kteří je budou projednávat na svém zasedání v příštím týdnu.

„Mezi menší kulturní akce rozdělíme každoročně zhruba dva miliony korun, výzvy k podání žádostí probíhají dvakrát do roka. Velké a prestižní akce ve městě čerpají podporu z jiných dotačních titulů, konkrétně Calendarium Regina a Královéhradecká nábřeží,“ vysvětluje Ilona Dvořáková, náměstkyně primátorky pro oblast kultury.

Příspěvek od města tak dostane například studentský Bigyfest, seriál akcí Léto na Kavčáku, projekt Hradecká nokturna, akce Francouzské dny v Hradci Králové, programy v Galerii Škroupovka, Letní kino na Novém Hradci Králové a celá řada dalších. Celkem město obdrželo 49 žádostí, na základě jejich vyhodnocení poté kulturní komise navrhla dotaci poskytnout 42 pořadatelům kulturních akcí konaných v druhé polovině roku.Rada města současně doporučila poskytnutí individuálních dotací na organizaci 1. ročníku farmářských trhů na nábřežích a na projekt Zvonohry u Ambrože. „Podařilo se nám díky podpoře města farmářské trhy vrátit na nábřeží, kam patří jistě více než do obchodních center. Další dotaci ve výši půlmilionu korun chceme poskytnout na jednu z etap připravované zvonohry v kostele Sboru kněze Ambrože v Hradci Králové. Tento projekt byl zahájený již v roce 2009 ulitím prvního zvonu, který financovalo také město. V současné době jsou hotové všechny dílčí komponenty zvonohry, tedy padesát zvonů a padesát srdcí, kovová konstrukce na zavěšení a hrací stůl. Připravena je veškerá projektová dokumentace,“ dodává náměstkyně Dvořáková.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Kateřina Rohlíčková, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.mmhk)Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
21%
Ne
transparent.gif transparent.gif
9%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
70%