Svátek má: Emanuel

Regiony

Velikost textu:

Hradec Králové pomáhá nadaným a sociálně slabším studentům

Hradec Králové pomáhá nadaným a sociálně slabším studentům

V příštím školním roce bude město finančně podporovat 21 hradeckých studentů na středních školách, kteří jsou nadaní nebo nemajetní.

Ilustrační foto
19. července 2018 - 08:00

Prostřednictvím Nadačního fondu na podporu královéhradeckých středoškolských studentů rozdělí více než čtyři sta tisíc. O podporu z Nadačního fondu na podporu královéhradeckých středoškolských studentů letos požádalo 24 studentů.

„Deset studentů bude po dobu deseti měsíců školního roku dostávat příspěvek ve výši od dvou do pěti tisíc korun podle sociální situace rodiny, přičemž se přihlíželo i ke studijním výsledkům a školní docházce,“ říká Milan Jaroš, náměstek primátora odpovědný za oblast školství. Dalších jedenáct studentů dostane odměnu od jednoho do šesti tisíc korun za umístění ve vědomostních soutěžích. „V příštím školním roce město takto podpoří nadané hradecké středoškoláky částkou 404 tisíc korun,“ dodává Jaroš.


V uplynulém školním roce dostávalo měsíční sociální stipendium patnáct studentů, dva studenti získali odměnu za své znalosti a úspěšnou reprezentaci města v různých studentských soutěžích. Ve školním roce 2017/2018 nadační fond rozdělil celkem 277 tisíc.

Park Háječek se dočká obměny zeleně


Přidělení podpory navrhuje správní rada Nadačního fondu na podporu královéhradeckých středoškolských studentů, konečný seznam příjemců a výši podpory pak schvaluje rada města. Příspěvek je určen studentům především k pokrytí potřeb souvisejících se studiem.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Petr Vinklář, tiskový mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.pk)