Svátek má: Barbora

Regiony

Velikost textu:

Hradec Králové poslal pomoc na opravu školky v Černihivu

Hradec Králové poslal pomoc na opravu školky v Černihivu

Na opravu oken mateřské školky ve válkou poničeném ukrajinskému Černihivu posílá Hradec Králové 300 tisíc korun. Využije k tomu příspěvky, které na transparentní účet města poslali lidé na obnovu partnerského města.

Hradec Králové
22. září 2022 - 08:00

Černihiv byl v prvních týdnech ruské agrese jedním z nejvíce zasažených měst, nyní se toto téměř třísettisícové město na severu Ukrajiny pomalu vrací do normálního života.

Ani ne týden po zahájení ruské agrese město Hradec Králové uvolnilo dva miliony korun na pomoc Ukrajině a ukrajinským občanům, kteří utekli před válkou. Na jaře se ze sbírkového účtu podařilo pořídit speciální hloubkové čerpadlo, které bylo potřeba koupit pro obnovení dodávek vody v Černihivu.

„S primátorem Černihivu jsme si pak několikrát psali ohledně další možné pomoci ze strany Hradce Králové a začátkem září nás oslovil s konkrétním požadavkem přispět na opravu poničené mateřské školky č. 14 Malyatko. Je nám jasné, že dar ve výši 300 tisíc korun nebude stačit na kompletní práce spojené s opravami ve školce, ale přátelé v Černihivu jistě ocení jakoukoliv pomoc, obzvláště nyní před blížící se zimou. Velmi si vážíme příspěvků, které lidé z našeho města a okolí na sbírkový účet poslali, a moc jim za to děkuji,“ říká primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.Shodou okolností si Černihiv 21. září, připomíná 79. výročí osvobození města během II. světové války. V současné době však v Černihivu probíhá diskuse, zda termín nestanovit k některému jinému významnému datu, jako například udělení magdeburských práv městu v roce 1623.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Rohlíčková, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.mmhk)Označili byste Rusko jako teroristický stát?

Ano
transparent.gif transparent.gif
28%
Ne
transparent.gif transparent.gif
43%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
29%