Svátek má: Lenka

Regiony

Velikost textu:

Hradec Králové povede poprvé v historii primátorka

Hradec Králové povede poprvé v historii primátorka

Na jednání zastupitelstva bylo zvoleno nové vedení města po následující čtyřleté funkční období.

Magistrát města Hradec Králové
16. listopadu 2022 - 08:00

Do čela byla zastupitelstvem zvolena Pavlína Springerová, která se tak stala první primátorkou v historii města. Na jednání bylo zvoleno také pět náměstků primátorky a jedenáct členů rady města.

Primátorkou Hradce Králové se stala Pavlína Springerová, politoložka a prorektorka pro strategii a rozvoj Univerzity Hradec Králové. Zvolena byla za Hradeckou demokratickou stranu (HDK) a TOP 09.

Prvním náměstkem primátorky byl zvolen Miroslav Hloušek (ODS). Dalšími náměstky byli zvoleni Ilona Dvořáková (Rozvíjíme Hradec), Lukáš Řádek (HDK a TOP 09), Pavel Vrbický (Piráti) a Adam Záruba (Změna pro Hradec a Zelení).

Zvoleno bylo také jedenáct radních města. Těmi se současně stali členové vedení města, které doplní další kolegové z koalice. Členy rady města Hradec Králové jsou Aleš Dohnal (Piráti), Ilona Dvořáková (Rozvíjíme Hradec), Miroslav Hloušek (ODS), Jan Holásek (Rozvíjíme Hradec), Alexandr Hrabálek (ODS), Pavlína Springerová (HDK a TOP 09), Lukáš Řádek (HDK a TOP 09), Arnošt Urban (HDK a TOP 09), Oldřich Vlasák (ODS), Pavel Vrbický (Piráti) a Adam Záruba (Změna pro Hradec a Zelení).Hradecké zastupitelstvo má 37 členů a po letošních komunálních volbách v něm zasedá třináct zastupitelů za hnutí ANO, sedm za Hradecký demokratický klub a TOP 09 a pět zastupitelů za Občanskou demokratickou stranu. Čtyři zastupitele má Česká pirátská strana, po třech zástupcích mají v novém zastupitelstvu Rozvíjíme Hradec a Svoboda a přímá demokracie. Dva mandáty získalo uskupení Změna pro Hradec a Zelení.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Rohlíčková, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.mmhk)Kdo se podle vás stane příštím americkým prezidentem?