Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Hradec Králové přidá dopravnímu podniku na platy řidičů

Hradec Králové přidá dopravnímu podniku na platy řidičů

Hradeckému dopravnímu podniku chce město navýšit příspěvek na letošní provoz. Zastupitelé budou do prázdnin rozhodovat o schválení dvaceti milionů korun, které posílí rozpočet městského dopravce.

Ilustrační foto
22. května 2018 - 08:00

Vedle nákladů, které souvisí s růstem ceny nafty či odpisů, bude tato mimořádná dotace určena především na platy řidičů hradecké městské hromadné dopravy.

„Jsme si vědomi, že musí dojít k určitému dorovnání mezd našich řidičů v porovnání s konkurencí na trhu práce, abychom zajistili stabilitu personálu dopravního podniku. Budeme zastupitelům navrhovat navýšení příspěvku na mzdy o deset milionů na druhé pololetí tohoto roku,“ řekl primátor Hradce Králové Zdeněk Fink.


Průměrná hrubá mzda řidičů, dispečerů a dalších zaměstnanců, kteří zabezpečují provoz hradecké hromadné dopravy, by tak díky novému příspěvku města měla vzrůst zhruba o tři tisíce korun. Růst mezd v dopravním podniku bude samozřejmě znamenat navýšení mzdových nákladů i pro další roky.


„O výši dotace města na provoz městské hromadné dopravy v příštím roce již samozřejmě jednáme. Při konstrukci rozpočtu na rok 2019 bude jedním z důležitých kritérií právě stabilizace lidských zdrojů, a to nejen u dopravního podniku,“ dodal primátor.

Muzeum v Poličce připravuje výstavu historických panenek

O mimořádné dotaci dopravnímu podniku na letošní rok budou rozhodovat zastupitelé města na svém jednání v červnu. „Její součástí bude dalších deset milionů, o které žádáme na úhradu předpokládané ztráty z důvodu zvýšení ceny nafty a odpisů,“ vysvětlil Zdeněk Abraham, ředitel Dopravního podniku města Hradce Králové.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Petr Vinklář, tiskový mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.


(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.dphk)