Svátek má: Petr

Regiony

Velikost textu:

Hradec Králové připravuje výstavbu nového parkovacího domu

Hradec Králové připravuje výstavbu nového parkovacího domu

Na Slezském Předměstí v Hradci Králové vyroste parkovací dům pro necelé tři stovky aut.

Ilustrační foto
4. září 2022 - 08:00

Město Hradec Králové ve spolupráci se společností ISP připravuje výstavbu nového parkovacího domu Rožberk. Stát bude v místě stávajícího parkoviště u polikliniky na Slezském Předměstí a poskytne až 284 parkovacích míst ve třech podlažích. Místa na střeše budou upravena pro větší rodinné vozy a také pro třicet LPG automobilů. Součástí bude navíc několik vyhrazených míst pro stání elektromobilů či zaparkování jízdních kol. Pro výstavbu parkovacího domu Rožberk, která by měla být zahájena v roce 2024, schválili zastupitelé města na svém úterním zasedání poskytnutí potřebných pozemků.  

„V této lokalitě je dlouhodobý deficit parkovacích míst, výstavba parkovacího domu je zde proto přímo nutností. Sloužit bude jak místním obyvatelům, tak pacientům, zaměstnancům či návštěvníkům blízké polikliniky, hradeckého stavebního centra, ZUŠ Střezina nebo klienty Okresní správy sociálního zabezpečení,“ uvádí primátor města Alexandr Hrabálek.

Parkovací dům Rožberk na Slezském Předměstí nabídne stání pro automobily, větší rodinné vozy i třicet stání pro LPG automobily. Součástí stavby budou také čtyři vyhrazená místa pro parkování elektromobilů a 21 stání pro jízdní kola.

Výstavbu parkovacího domu zajistí společnost ISP, a to na základě koncesní smlouvy, kterou má s městem uzavřenou od roku 2006. Město musí na vybudování domu poskytnout příslušné pozemky v lokalitě na Slezském Předměstí.

„Jedná se o třináct pozemků o celkové rozloze 2117 metrů čtverečních, na kterých jsme na úterním zastupitelstvu schválili právo stavby,“ vysvětluje náměstek primátora pro oblast správy majetku města Pavel Marek.V současné době je příprava stavby ve fázi, kdy byla zpracována dokumentace pro rozhodnutí o umístění stavby. Budování nového parkovacího domu by mohlo být zahájeno v roce 2024, začít sloužit veřejnosti by pak mohl v následujícím roce.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Rohlíčková, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch)Myslíte si, že je u nás cenzura a dochází k omezování svobody projevu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
79%
Ne
transparent.gif transparent.gif
11%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
10%