Svátek má: Erika

Regiony

Velikost textu:

Hradec Králové zavádí pomocné informační linky

Hradec Králové zavádí pomocné informační linky

Město Hradec Králové zavádí pomocné informační linky, dobrovolníci již začali šít roušky.

Hradec Králové
17. března 2020 - 08:00

Město Hradec Králové zřídí od úterý 17. března dočasné telefonní poradenské linky. Na třech telefonních číslech se mohou lidé, kteří se vzhledem k zavedené karanténě v republice dostali do krizové situace, dotazovat pracovníků odboru sociálních věcí hradeckého magistrátu. Ti jsou připraveni jim pomoci nebo pomoc zprostředkovat, například s nákupem či vyzvedáváním léků z lékárny. Telefonní čísla budou v provozu ve všední dny od 8 do 16 hodin. Město zároveň koordinuje nabídky dobrovolnické pomoci.


„Chceme odlehčit centrálním tísňovým linkám, které slouží především v situaci ohrožení života nebo při akutním zdravotním problému. Zaměstnanci magistrátu na těchto telefonních číslech budou schopni poradit, na koho se v dané situaci obracet, a to vše se znalostí místního prostředí,“ říká primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

Tel. čísla na magistrátní linky pomoci (po-pá 8:00-16:00 hodin): 607 042 086, 607 041 577, 607 042 219.

Na město se v posledních dnech také obracejí různé spolky či firmy s nabídkou pomoci. „O víkendu nás oslovili hradečtí skauti, které chceme propojit s největšími poskytovateli terénních sociálních služeb. Předpokládáme, že právě o tento druh služeb bude v těchto dnech větší zájem. Zároveň jsme připraveni tyto dobrovolníky vybavit potřebnými ochrannými prostředky,“ dodává primátor.

Nouzový stav vyvolává nová opatření v Hradci Králové

Další dobrovolnickou aktivitou je šití ochranných roušek. „Město se snaží dobrovolníkům zajistit potřebný materiál či skladovací prostory. Chtěl bych za vše velmi poděkovat, iniciativy přicházejí i ze stran kolegů zastupitelů, kteří nezištně nabízejí pomoc nejrůznějšího typu,“ doplnil primátor.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.)