Svátek má: Otýlie

Regiony

Velikost textu:

Hradec ve státní svátek ocení osobnosti medailemi města

Hradec ve státní svátek ocení osobnosti medailemi města

Česká republika si v pondělí 28.října bude připomínat už 101 let od vzniku samostatného Československého státu.

Magistrát
20. října 2019 - 08:00

Výročí, na které připadá státní svátek, se bude připomínat i v Hradci Králové. Během slavnostního večera budou v hradecké filharmonii oceněny medailemi města významné osobnosti. Následovat bude koncert Filharmonie Hradec Králové. V den výročí budou rovněž předávány medaile městským a státním policistům a hasičům na Masarykově náměstí od čtrnácti hodin, jako tomu bylo vždy zvykem. Součástí toho bude vzpomínkový akt.

„Osobnosti, které se radnice rozhodla ocenit městskými medailemi, se svým chováním a oddaností postaraly o zlepšení kulturního a sociálního života v Hradci Králové. Cenu jsme chtěli udělit také takovým osobnostem, které salon republiky vždy úctyhodně reprezentovaly, a právě i díky nim je možné naše město takto nazývat,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.


Po skončení předávání medailí zahraje Filharmonie Hradec Králové Symfonii č. 8 G dur op. 88 B 163 od Antonína Dvořáka pod taktovkou dirigenta Andrease Sebastiana Weisera. Vstupenky je možné zakoupit v informačních centrech a na serveru www.hkpoint.cz. Předprodej je také ve večerní pokladně hradecké filharmonie. Akce se koná od devatenácti hodin a vstupné je 50 korun.


V rámci tradičního programu na Masarykově náměstí budou od čtrnácti hodin předány medaile za zásluhy městským a státním policistům a také hasičům. Veřejnost se zde také bude moci zúčastnit vzpomínkového aktu k výročí vzniku samostatného Československého státu.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.mmhk)