Svátek má: Robin

Regiony

Velikost textu:

Hradec zvýšil podporu pro pořadatele drobných kulturních akcí

Hradec zvýšil podporu pro pořadatele drobných kulturních akcí

Od letošního dubna funguje v Hradci Králové nový dotační program Mikroprojekty, který je zaměřený na začínající pořadatele drobných kulturních akcí.

Ilustrační foto
1. října 2022 - 08:00

Zájemci stále mohou žádat prostřednictvím dotačního portálu o příspěvek z města do výše osm tisíc korun, od příštího roku je ale tato částka navýšena na deset tisíc korun. O dotace mohou pořadatelé žádat kdykoliv v průběhu roku, vyřízení žádostí je navíc o polovinu kratší než u jiných dotačních titulů.

„Tento dotační program jsme spustili letos na jaře a zatím jej využila necelá desítka pořadatelů. Na tuto dotaci přitom mají šanci dosáhnout téměř všichni začínající pořadatelé drobných kulturních, sportovních či společenských akcí. Od příštího roku se navíc navýší možnost jednorázového příspěvku až do výše deseti tisíc korun,“ uvádí primátor města Alexandr Hrabálek. Žadatelé mohou o finance žádat v průběhu celého roku, maximálně však dvakrát na stejný projekt.

Díky Mikroprojektům mají žadatelé mimo jiné možnost vyzkoušet si připravit drobný kulturní projekt a podrobně se seznámit se systémem žádostí o dotace. Díky tomu navíc získají i lepší orientaci v dotačním prostředí.

„Je zde několik výhod tohoto dotačního programu, ať už se jedná o zjednodušení smlouvy nebo vypořádání dotace. Zásadním aspektem je zrychlená forma vyřízení požadavků. Zatímco obvykle trvá celý proces administrace dotace kolem tří měsíců, v tomto případě to bude o více než polovinu méně,“ doplňuje vedoucí odboru kultury, sportu a cestovního ruchu magistrátu města Aleš Mokren.

Rozhodnutí o poskytnutí dotace bude vydáno nejpozději do 35 dní od podání žádosti, vyplacení dotace probíhá do sedmi dnů od podpisu smlouvy.Získané finanční příspěvky mohou pořadatelé použít například na zajištění techniky, honoráře umělců, pronájem prostor nebo třeba propagaci akce. Veškeré informace k podmínkám a proces podání žádostí mají žadatelé k dispozici na dotačním portálu www.dotace.mmhk.cz.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Rohlíčková, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch)Půjdete-li k volbám, koho budete volit ve druhém kole prezidentské volby?