Svátek má: Leona

Regiony

Velikost textu:

Hradecká městská policie se účastní celorepublikové akce „Jehla“

Hradecká městská policie se účastní celorepublikové akce „Jehla“

Akce jehla 2018. Letos se hradecká městská policie účastní se svými kolegy z jiných měst celorepublikové akce „Jehla“, která se koná dne 17. 4. 2018 a zúčastní se jí 15 strážníků.

Kontrola
16. dubna 2018 - 08:00

Cílem akce je kontrola dětských hřišť a pískovišť, abychom přispěli k vyšší bezpečnosti našich dětí. Strážníci během své služby postupně projdou více než 50 dětských hřišť a pískovišť. Tuto preventivní činnost vykonávají hlídky hradeckých strážníků na celém území města celoročně.

V rámci této činnosti strážníci úzce spolupracují i se školskými zařízeními a organizací Laxus, která pracuje s drogově závislými osobami. Tato spolupráce trvá již desátým rokem, a proto se povedlo vytvořit efektivní metodiku, díky které na ulici skončí jenom zlomek z celkového počtu cca 100 000 distribuovaných injekčních stříkaček ročně.

Je to stále dokola. Nedbalost zapálila les, plameny pomáhalo zdolat i letadlo (VIDEO)

Současně byl vypracován účinný systém opatření, který je aktivován v případě nálezu injekčního materiálu v bezprostřední blízkosti dětských hřišť a školských zařízení. Ročně se jedná jenom o několik případů. I proto si strážníci vedou elektronickou mapu nálezů, aby mohli pružně reagovat na vznik nových rizikových lokalit.

Více jak 450 strážníků ze 38 měst se zapojí do celostátní akce JEHLA


Počet nalezených injekčních stříkaček, které strážníci v loňském roce předali k odborné likvidaci, dosáhl čísla 839 kusů. V rámci prevence se s touto problematikou seznamují děti již od mateřských škol a učí se, jak se zachovat v případě nálezu injekčního materiálu. Tato prevence se v průběhu let ukázala jako velmi účinná.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Simona Pacltová z Oddělení prevence kriminality Městské policie Hradec Králové.


(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.mp)