Svátek má: Hugo

Regiony

Velikost textu:

Hradecké žáky čekají přijímačky nanečisto

Hradecké žáky čekají přijímačky nanečisto

Žáci hradeckých základních škol si budou moci 26. února vyzkoušet přijímačky na střední školy nanečisto.

Ilustrační foto
19. února 2020 - 08:00

Projekt, který připravilo město ve spolupráci s vedením škol a odbornými pedagogy, je určený pro hradecké žáky devátých tříd. V letošním roce navíc došlo k doplnění projektu tak, že se do něho zapojí všech 16 hradeckých škol, na kterých probíhá výuka na druhém stupni. Skutečné přijímací zkoušky budou žáky čekat během dubna.

„Žákům bude určena cizí škola, kde si vyzkouší nanečisto absolvovat zkoušku za předem daných podmínek. Současně zjistí, jak na ně působí neznámé a nové prostředí, kterým budou nejen prostory školy, ale také náhodně vybraná skupina ostatních spolužáků ve třídě nebo neznámý pedagog zadávající úlohy,“ říká náměstek primátora pro oblast školství Martin Hanousek.

Pro žáky jsou připravené tři varianty zadání úloh z českého jazyka a matematiky, z nichž jedna bude použita jako ostrý test. Následně dojde k vyhodnocení vypracovaných odpovědí.


„Školy a zúčastnění žáci se výsledky dozvědí nejpozději do druhého dne. Na základně počtu dosažených bodů z obou předmětů každý žák zjistí své číselné pořadí mezi všemi účastníky zkoušky,“ vysvětluje Hanousek.Obdobný projekt probíhal již v minulosti: „Nově jsme tento projekt upravili tak, že zajistíme školám minimalizaci časových i finančních nároků spojených s jeho realizací, tedy tisk a distribuci materiálu zajistí město,“ dodává Hanousek.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.uhk)