Svátek má: Emil

Regiony

Velikost textu:

Hradecký primátor: Hradec Králové je konečně součástí dálniční sítě

Hradecký primátor: Hradec Králové je konečně součástí dálniční sítě

Hradec Králové je konečně a oficiálně součástí dálniční sítě naší republiky a Evropy, uvedl k dokončení D11 do Hradce Králové primátor Zdeněk Fink.

Zdeněk Fink, primátor Hradce Králové
20.srpen 2017 - 08:00

„Chtěl bych nejen za všechny Hradečáky poděkovat zastupitelům města, kteří zvedli ruku pro odkup ideální poloviny posledního pozemku od paní Štrosové, který byl nezbytný pro znovuzahájení stavby dálnice D11. Byla to opakovaná a nejednoduchá jednání, pozemek nebyl levný, ale myslím, že obětovat 17 korun na jednoho obyvatele města se vyplatilo. Mimochodem se s námi stát přes veškeré sliby dodnes nevyrovnal. Rovněž projektová úprava úseku kolem Hradce je odlišná od původního návrhu, který byl při výkupech prezentovaný. Ale tak už se stát chová, nejen v tomto případě," řekl královéhradecký primátor.

O křižovatce Mileta bude opět rozhodovat stavební úřad v Hořicích

"Hradec Králové je historicky a zároveň svou velikostí přirozeným administrativním, průmyslovým i vzdělanostním centrem regionu. Městem, které se chce rozvíjet a být atraktivní pro své obyvatele, návštěvníky a investory. I když lze říci, že Hradec napojení na dálnici měl v podstatě již pár let zpátky, přivedením dálnice D11 až těsně k hranicím města je tak Hradec Králové konečně a oficiálně součástí dálniční sítě naší republiky a Evropy. Pro celý region je ale důležité její pokračování a propojení se silnicí 1/35. I přes komplikace se stavebním povolením na další úsek do Smiřic věřím, že dostavba D11 na Jaroměř a dál přes Trutnov do Polska bude dlouhodobou prioritou ŘSD a že neztratí na tempu. Těším se na dobu, kdy počet postavených kilometrů dálnice z Poděbrad výrazněji překoná počet let, který stavba trvá,“ dodal Zdeněk Fink.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)