Svátek má: Cecílie

Regiony

Velikost textu:

Hradeckým seniorům slouží nové prostory v Mánesově ulici

Hradeckým seniorům slouží nové prostory v Mánesově ulici

Prostory, které jsou v majetku města, nechala radnice na přelomu loňského a letošního roku nově zrekonstruovat za téměř 2,8 milionu korun včetně DPH.

Slavnostní předání
2. července 2019 - 08:00

Místní hradecká organizace spolku Senioři ČR sídlí na nové adrese. V Mánesově ulici čp. 780 mohou nyní využívat zázemí o rozloze bezmála 200 metrů čtverečních se zasedací místností, kanceláří či moderně vybavenou klubovnou.

Stavební úpravy kromě jiného zajistily možnost vstupu a užívání prostor i lidem se sníženou pohyblivostí. „Nové zázemí je v centru města, pár desítek metrů od zastávky MHD. Místní spolek Senioři je velmi aktivní, nemám obavu, že zde nebude živo,“ řekl Martin Hanousek, náměstek primátora pro oblast sociálních věcí.Během přestavby prostor došlo vedle oprav dveří a oken či položení nových podlahových krytin k doplnění elektroinstalace o prvky zajišťující komfortnější užívání prostor pro seniory.

Senioři budou nyní sídlit v domě v Mánesově ulici čp. 780, kde byla dříve videopůjčovna nebo prodejna stáčených saponátů. „Vzniklo tak důstojné místo pro činnost naší organizace a pro hradecké seniory vůbec,“ řekl předseda hradecké městské organizace Seniořů ČR Marcel Kraus. V nových prostorách je seniorům k dispozici kancelář pro prodej vstupenek do divadel, zájezdů, rekreací, členských známek a podobně. „Ta bude v době prodeje našich akcí sloužit i jako příjemná čekárna, výhledově i s možností malého občerstvení,“ dodal Kraus.


Mimo úřední hodiny proto senioři plánují využívat schůzovní místnost například pro kurzy angličtiny a klubovnu k přednáškám, besedám, výstavám, schůzkám šachistů i k běžnému posezení a setkávání.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.mmhk)