Svátek má: Kamil

Regiony

Velikost textu:

Hradečtí strážníci kontrolovali osoby bez domova

Hradečtí strážníci kontrolovali osoby bez domova

V posledních dnech, kdy teploty klesaly hluboko pod bod mrazu a dosahovaly arktických hodnot, hlídky městské policie pravidelně kontrolovaly místa, kde přespávají a pobývají bezdomovci.

Kontroly
17. února 2021 - 08:00

K jejich životní situaci nejsou strážníci lhostejní, proto při tomto mrazivém počasí, kdy hrozí nebezpeční umrznutí, či jiných zdravotních komplikací, je daleko častěji kontrolují a dotazují na jejich zdravotní stav. Zároveň je i informovují o možnostech využití služeb azylových domů. Ne všichni však o takovéto služby mají zájem. Pravidla, která v těchto zařízeních platí, nejsou ochotni respektovat, a proto raději zůstávají venku.

Během víkendu byly opakovaně kontrolovány téměř tři desítky osob. Mezi nimi byla zjištěna i čtveřice nově příchozích bezdomovců, které strážníci poučili o možnostech krizového bydlení a o místech, kde mohou získat praktickou pomoc sociálních pracovníků. Až na jednoho muže, který měl značné omrzliny na nohou a byl převezen do nemocnice, neměl nikdo další žádné zdravotní problémy.


Královéhradeckénovinky.cz informovala Eva Kněžourová, tisková mluvčí Městské policie Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:mp)