Svátek má: Zina

Regiony

Velikost textu:

Hradečtí strážníci přijali stížnosti na prodejce energií

Hradečtí strážníci přijali stížnosti na prodejce energií

Podomní prodej je nařízením města zakázán. Přesto se stále setkáváme s prodejci, kteří riskují vysokou pokutu a snaží se občany přesvědčit ke změně dodavatele a podpisu nové smlouvy.

Ilustrační foto
23. října 2021 - 08:00

V posledních dnech přijala městská policie větší počet stížností na prodejce energií, kteří obchází naše domovy. Oslovují především klienty zkrachovalých poskytovatelů energií a přesvědčují je k podpisu smlouvy jejich společnosti.

Buďte obezřetní! S podpisem smlouvy nespěchejte, nebojte si říci „NE“. Dejte si čas a všechno si řádně promyslete, poraďte se s rodinou či přáteli. Na změnu dodavatele máte 6 měsíců. Doporučujeme Vám podívat se na stránky Energetického regulačního úřadu, kde najdete srovnávač cen dodavatelů energií, a sami si pak dodavatele vyberete.Podomní prodej je nařízením města zakázán. Přesto se stále setkáváme s prodejci, kteří riskují vysokou pokutu a snaží se občany přesvědčit ke změně dodavatele a podpisu nové smlouvy. Těší nás, že stále větší počet obyvatel na jejich nekalé praktiky nenaletí a okamžitě informují městskou policii. Strážníci tak mohou tyto „obchodníky“ ihned na místě řešit.  

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Eva Kněžourová, tisková mluvčí Městské policie Hradec Králové.

(jv,ralovehradeckenovinky.cz foto:arch.mp)