Svátek má: Zuzana

Regiony

Velikost textu:

Hudbocvičnu ve Střezině otevřeli přestřižením tkaniček od tenisek

Hudbocvičnu ve Střezině otevřeli přestřižením tkaniček od tenisek

Hudbocvična  -  název, který ač s uměleckou školou souvisí jen z poloviny, je vlastní hradecké ZUŠ Střezina.

Hudbocvična
28. října 2019 - 08:00

Škola už léta čeká na svoji rekonstrukci a také na  vyhovující, moderní koncertní sál s dostatečnou kapacitou. Přestože se po květnové petici rodičů žáků a stavbě školy z papírových krabic trochu ledy pohnuly, nový sál nebude škola mít dříve než za dva tři roky a to v těch nejoptimističtějších představách.

Vedení školy se tedy rozhodlo využít stávající prostory malé tělocvičny a vytvořilo z ní provizorní koncertní sál. Odtud ten podivný název Hudbocvična. V sále totiž najdete podium, klavír, zvukovou techniku ale i žebřiny, kruhy a basketbalový koš. Provoz  Hudbocvičny Střezina zahájila ve středu 23. října navečer koncertem  absolventů - Opensálem. Nechybělo ani přestřižení, v tomto případě ne slavnostní pásky, ale tkaničky od tenisek.„Je potřeba si uvědomit, že jde skutečně o provizorium. Pevně doufám, že se v příštích letech podaří vybudovat důstojný a potřebám školy odpovídající koncertní sál. Nicméně už se skutečně těžko vejdeme do našich stávajících sálků, máme orchestry, které nemají  kde hrát,“ řekl k otevření sálu Karel Šust, ředitel ZUŠ Střezina.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Jitka Hodasová, tajemnice uměleckého provozu, Základní umělecká škola Střezina, Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:zuš)