Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Hurá do Hradce Králové na veletrh Infotour a Cykloturistika 2017

Hurá do Hradce Králové na veletrh Infotour a Cykloturistika 2017

Návštěvníci 18. ročníku veletrhu Infotour a Cykloturistika najdou opět ve dnech 10. – 11. března  2017 v Kongresovém centru Aldis Hradec Králové u 135 vystavovatelů nabídky turistických možností nejen z celé České republiky, ale i z dalších zemí.

Na veletrhu budou mít své stánky i významné cíle turistů
10.březen 2017 - 03:42
Tradičně přijedou se svými nabídkami také vystavovatelé z Polska, Slovenska, Chorvatska, Ukrajiny, Banátu a letos též nabídka cyklopobytů v Itálii. Nově přibyla i  nabídka lázeňství a wellness v Maďarsku.

Orientační kategorizace veletrhu byla sestavena tak, že devět expozic  mají  krajské úřady a Centrály cestovního ruchu, cestovní kanceláře mají 25 expozic pozic, lázně + wellness 16 expozic, ostatní vystavovatelé 71 expozic a nakonec  zahraniční vystavovatelé 14 expozic.

Na co se návštěvníci mohou těšit? Turisticky zajímavá místa představí kraje a města, destinační společnosti, lázeňské subjekty, hrady a zámky, hotely, atraktivní přírodní lokality, památkové rezervace, kempy, zábavní a vzdělávací areály pro děti. Velkou část vystavovatelů samozřejmě představují cestovní kanceláře a agentury, návštěvníci budou mít možnost vybírat z nepřeberného množství výletů a zájezdů po České republice i zahraniční.

Nemalá nabídka vystavovatelů je směřována k oblíbené cykloturistice – cyklozájezdy, cyklopobyty, kola, cyklomapy.... a tak pořadatelé doporučují návštěvníkům, aby se připravili na to, že si z veletrhu mohou odnést i nějaké zajímavé  mapy a průvodce, kterými stánky přetékají.


Není divu, že organizátor preferuje domácí zastoupení. Proto zajímavá bude jistě expozice Východních Čech, společný stánek Královéhradeckého a Pardubického kraje, který letos přišel s hlavním tématem loutkářství či expozice Statutárního města Hradec Králové a mimo jiné s pozvánkami na evropská sportovní klání. V přípravě je též odborná konference na téma loutkářství a spolupráce s Královéhradeckým Divadlem Drak, které obohatí průběh veletrhu a konference loutkovým představením s názvem „A do třetice všeho....“ a výtvarnými dílnami pro dětské návštěvníky.

V případě sportu to bude například ME v basketbale žen, které se bude hrát v Hradci Králové a tradiční sportovní akce v Pardubicích, kterými jsou Zlatá přilba a Velká pardubická.

Tradičním a velmi oblíbeným zpestřením veletrhu jsou cestovatelské besedy a přednášky známých cestovatelů, v posledních letech též poutavé promítání a ukázky tuzemských a příhraničních atraktivních destinací.

Témata besed, obsah přednášek, konference a dalšího doprovodného programu jsou podrobně zveřejněny na adrese www.infotourhk.cz.

Na podiu Velkého sálu při krátkých komerčních prezentacích představí svoji nabídku cestovní kanceláře, turistické oblasti, návštěvníci budou moci tedy nalézt inspiraci opravdu ve všech prostorách veletrhu.

V pátek 10. března 2017 se stanou prostory kongresového centra také místem přímého vysílání Českého rozhlasu Hradec Králové, jednotlivé vstupy, rozhovory a soutěže budou určitě zajímavé pro posluchače, kteří nebudou moci na výstavu přijít nebo pro ně budou pozváním na sobotní  program. V sobotu 11.března 2017 dopoledne opět budou součástí veletrhu Farmářské trhy s regionálními výrobky.

Hurá do Hradce Králové na veletrh Infotour a Cykloturistika pro průvodce, mapy a informace

Pořadatelé podotýkají, že letošní ročník je již 18. v pořadí a zaznamenal patrný  nárůst zájmu vystavovatelů a proto očekává vzrůstající  návštěvnost veřejnosti.  Další informace a především konečný program bude uveden zde ...

Jinak je nutné dodat, že vstup na veletrh i doprovodný program je opět  ZDARMA.

(ps podle tiskové zprávy, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)