Svátek má: Státní svátek

Regiony

Velikost textu:

Jičín a polskou Swidnici propojí kulinářské umění

Jičín a polskou Swidnici propojí kulinářské umění

Rada města schválila podání žádosti o dotaci z fondu mikroprojektů Euroregion Glacensis na společný česko-polský projekt „Zveme ke společnému stolu“. Město Jičín ho připravuje společně se svým partnerským powiatem („okresem“) Swidnica.

Jičín
22. května 2019 - 08:00

Do projektu bude ze strany Jičína zapojen K-Klub, středisko volního času, a Valdštejnské imaginárium, z.ú., čili kolektiv okolo Valdštejnské lodžie. Konkrétně se ho zúčastní děti ve věku od 12 do 14 let ze zájmového kroužku vaření. Cílem projektu je organizace workshopů.

Ty mají směřovat ke vzájemnému předání zkušeností a receptů při přípravě tradičních specialit a jídel. Společně připravené pokrmy budou prezentovány a rozdávány veřejnosti ve Valdštejnské lodžii na akci Divovánoce 2019. Malí kuchaři z K-Klubu poté v dubnu 2020 odcestují do Swidnice na workshop. Společně s Cirk Café při Valdštejnské lodžii budou město prezentovat ještě na akci Dny zdraví v srpnu 2019.


Spoluúčast města Jičína na financování projektu je výši 15 procent. Celkové náklady nepřesáhnou částku 500 tisíc Kč. Z rozpočtu projektu budou zaplaceny zejména příprava a prezentace specialit a tradičních jídel a také česko-polská kuchařka. V neposlední řadě s K-Klub dočká nového vybavení do kuchyně, dále bude pořízeno stylové oblečení a dva stánky pro Valdštejnské imaginárium. To vše pochopitelně bude k dispozici i pro budoucí akce.   

Královéhradeckénovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí Městského úřadu Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch)