Svátek má: Cecílie

Regiony

Velikost textu:

Jičín opět podpoří pořádání pohádkového festivalu

Jičín opět podpoří pořádání pohádkového festivalu

Rada města Jičína schválila podporu festivalu Jičín – město pohádky. Spočívá z poskytnutí prostor po dobu akce a ze součinnosti městských příspěvkových organizaci.

Jičínský drak
6. července 2019 - 08:00

Celkově podpora nevybočuje každoročním zvyklostem. Jičín tak poskytne 500 tisíc Kč prostřednictvím činnosti Technických služeb města Jičína, Kulturních zařízení města Jičína a K-Klubu, střediska volného času. Pomůže také Sbor dobrovolných hasičů Jičín. Festival letos připadá na období od 11. do 15. září 2019.

Město Jičín veřejná prostranství, požadovaná nadačním fondem pro festival, poskytne bezplatně na základě podpory de minimis. Jedná se, jak velí tradice, o Valdštejnovo náměstí, prostor u kostela sv. Jakuba Většího, Žižkovo náměstí, náměstí Svobody čili Ryneček, Chelčického ulici, zámek a jeho nádvoří, zámecký park, parkoviště u zimního stadionu, prostor po bývalých technických službách a o okolí rybníku Šibeňák. RM však zamítla prodej míchaných alkoholických nápojů ve stáncích během festivalu. Důvodem je bezpečnost návštěvníků a zachování charakteru festivalu.

Jičín není hlavním organizátorem festivalu Jičín – město pohádky. Je jím právě Nadační fond Jičín – město pohádky, zatímco město je spoluorganizátorem a podporovatelem. Jako takové má zastoupení v nejvyšším orgánu nadačního fondu, což je správní rada, v počtu tří křesel z celkových šesti.

Plán rozvoje sociálních služeb reflektuje dopady stárnutí populace

Letošní ročník nese podtitul Znám já jeden krásný zámek aneb Pohádky a pověsti z hradů a zámků Českého ráje. Jedná se již o 29. ročník. Podrobný program bude ke zhlédnutí na různých místech města, bude ho však možné prostudovat rovněž na webových stránkách nadačního fondu www.pohadka.cz. V současnosti jej organizátoři dokončují, ale již je známo, že vrcholem sobotního hudebního programu bude koncert kapely Jelen. Novinky o festivalu Jičín – město pohádky můžete sledovat také na Facebooku.

Královéhradeckénovinky.cz informoval Jan Jireš, tiskový mluvčí Městského úřadu Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch)