Svátek má: René

Regiony

Velikost textu:

Jičín připravuje spuštění nové mobilní aplikace Úřad v mobilu

Jičín připravuje spuštění nové mobilní aplikace Úřad v mobilu

V Jičíně se připravuje spuštění nové mobilní aplikace Úřad v mobilu, včetně e-zpravodaje.

Jičín
29. září 2023 - 08:00

Rada města schválila uzavření smlouvy se společností Urbitech s.r.o., která pro města a obce zřizuje aplikaci Úřad v mobilu. Mobilní aplikace bude plně přizpůsobena pro potřeby města Jičína a nabídne zcela novou formu komunikace vůči občanům. Její spuštění se plánuje od ledna 2024.

Každý uživatel, který si zdarma aplikaci stáhne do telefonu či jiného mobilního zařízení, si stanoví, jaké informace bude chtít od města Jičín dostávat. Například si zvolí, že chce dostávat pouze zprávy týkající se lokality jeho bydliště nebo třeba pracoviště, či že ho kupříkladu zajímají pouze tematické zprávy o sportu a podobně. Představitelé města Jičín a Urbitech pracují na tom, aby možnosti modifikace dle chuti a zájmu uživatele byly co nejširší. Do aplikace bude každý měsíc také vycházet Jičínský zpravodaj. Součástí bude i modul pro hlášení závad (dosud město Jičín využívalo systém Zmapujto.cz) a modul informující o blokovém čištění. Všechny zprávy budou zasílány formou notifikací. Ve výjimečných případech může město zaregistrovaným občanům zaslat hromadné SMS.

V aplikaci Úřad z mobilu bude také sjednocený kalendář akcí konaných v Jičíně. Očekáváme, že do sjednoceného kalendáře se zapojí i všechny významné spolky. V současné době je provozována řada dílčích kalendářů na webových stránkách příspěvkových organizací a spolků. Pomocí RSS kanálů vznikne v aplikaci Úřad v mobilu jednotný kalendář. Notifikacemi se pak zprávy o akcích dostanou k uživatelům. Jak bylo popsáno výše, každý si nastaví vlastní filtrování notifikací.

Uživatel si aplikaci stáhne z běžně dostupného uložiště, nainstaluje a provede jednoduchou registraci. O konkrétním postupu budeme ještě informovat. Celkové náklady na pořízení a provoz jsou cca 40 000 Kč ročně bez DPH. Aplikace od společnosti Urbitech byla vyzkoušena v desítkách obcí a před vybráním dodavatele proběhly pohovory s představiteli firem, jež nabízí podobné služby. Aplikace Úřad v mobilu od Urbitech z pohovorů při zvážení kritéria cena – výkon vyšla jednoznačně nejlépe.Město Jičín komunikuje s občany zejména prostřednictvím Jičínského zpravodaje a sociálních sítí Facebook, Instagram a Youtube. V uplynulém období byl také proveden redesign webových stránek města www.mujicin.cz, aby byly responzivní na mobilních zařízeních, a také byl zaveden Portál občana, do něhož se dá přihlásit například pomocí bankovní identity. Město Jičín však stále hledá nové cesty, jak může hovořit s občany. K těmto způsobům se nyní přidá aplikace Úřad v mobilu, která se od ledna 2024 stane třetím základním kamenem komunikace s veřejností.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch)Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
21%
Ne
transparent.gif transparent.gif
8%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
71%