Svátek má: Ivan

Regiony

Velikost textu:

Jičín se opět stal městem pohádky, kde si lidé pomáhali

Jičín se opět stal městem pohádky, kde si lidé pomáhali

Mezi pohádkovými postavami z Krkonoš a Podkrkonoší, řemeslnými dílnami a dalšími lákadly 28. ročníku tradičního festivalu Jičín, město pohádky nechyběla letos ani Oranžová kola Nadace ČEZ.

Jičín na Oranžovém kole
15. září 2018 - 08:00

Pro pořádající Nadační fond a Podkrkonošskou  společnost přátel dětí zdravotně postižených vyšlapali lidé celkem 101 727 Kč.

Pohádkové čarobejlí z Krkonoš a Podkrkonoší sbírali letošní dětští i dospělí účastníci  28. festivalu Jičín – město pohádky. Tradiční akce, která do města Rumcajse, Manky a Cipíska patří, opět přinesla zábavu mnoha druhů: na venkovních pódiích se střídala  dětská vystoupení s koncerty populárních kapel, v doprovodné zóně se představily stacionáře s chráněnými dílnami, kavárna Potmě, autorská čtení ve farní zahradě, hry, sportovní klání  a výstavy. Jako každý rok i letos vyvrchol festival průvodem pohádkových postav v čele s Jiřím Lábusem, patronem akce.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie zdobí nádherný vstupní portál

Patronát nad festivalem drží ale i Nadace ČEZ, jejíž dvě stacionární Oranžová kola opět roztáčeli návštěvníci festivalu ve prospěch dvou neziskových organizací. Výtěžek z více jako tříhodinového šlapání na kole je každoročně vítaným zdrojem financí pro pořadatele festivalu, Nadační fond Jičín – město pohádky.


Ve čtvrtek 13. září vyšlapali lidé společně pro tuto organizaci 50 292,- Kč. Příspěvek využije fond při organizaci příštího ročníku festivalu (od  11. do 15. 9 2019)  pod názvem Pohádky a pověsti  hradů a zámků Českého ráje.  Minutou jízdy mohli lidé podpořit ale i Podkrkonošskou společnost přátel dětí zdravotně postižených ze Semil. Výtěžek ve výši 51 435,- Kč z Oranžových kol pomůže spolufinancovat Mikulášský víkend pro své klienty a festival Patříme k sobě v roce 2019.


Symbolické šeky převzaly za Nadační fond JMP Jana Nájemníková a za Podkrkonošskou společnost přátel dětí zdravotně postižených Jaroslava Boudná.

„Pohádky tvoří důležitou stránku dětství, mají í vliv na morální vývoj, formování hodnot i  generační sounáležitosti.  Proto s nadací rádi tento festival podporujeme a motivujeme návštěvníky k pomoci pohybem na našich Oranžových kolech,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Mgr. Šárka Lapáčková Beránková, regionální manažer komunikace a tiskový mluvčí ČEZ, a. s. Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.čez)