Svátek má: Kvido

Regiony

Velikost textu:

Jičín se symbolicky připojí k Hodině Země

Jičín se symbolicky připojí k Hodině Země

Valdštejnovo náměstí i další místa v Jičíně zhasnou a symbolicky se připojí k Hodině Země.

Jičín
16. března 2023 - 08:00

Rada města souhlasila s připojením města Jičína k celosvětové iniciativě Hodina Země. Dne 25. března 2023 od 20:30 do 21:30 bude zhasnuto veškeré veřejné osvětlení na Valdštejnově náměstí. Město Jičín se k akci připojuje každoročně a letos ho k účasti vyzval ekologický institut Veronika. Jičín v minulých letech symbolicky zhasl osvětlení památek nebo také biografu. Iniciativu dlouhodobě podporuje i Centrum přírodní věd – Hvězdárna Jičín.

S ochranou životního prostředí a se snížením spotřeby energie souvisí i opatření, která Jičín přijal na podzim 2022. Jedním z nich je zhasnutí vybraných pouličních lamp. Jičín jich za účelem úspory zhasnul asi 800 a v tomto režimu dokázalo město bez problémů fungovat po celé zimní období. Nyní Jičín připravuje projekt na výměnu většiny starých, neúsporných světelných bodů za moderní systém LED osvětlení, který umožní zhasínání nebo stmívání jednotlivých lamp.

Městu Jičín navrhnou studenti mobiliář na náměstí

Hodina Země byla jako iniciativa založena v roce 2007 v Sydney. Od té doby ji přijaly instituce, firmy a obyvatelé z celého světa. V loňském roce se k ní připojilo 133 obcí v ČR, včetně 12 statutárních měst. Symbolicky se může připojit každý.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch)Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%