Svátek má: Jonáš

Regiony

Velikost textu:

Jičín zakoupí pozemek u Cidliny pro výstavbu cyklostezky

Jičín zakoupí pozemek u Cidliny pro výstavbu cyklostezky

Město zakoupí pozemek u Cidliny pro výstavbu cyklostezky a odpočinkové zóny. Rada města schválila záměr koupě části parcely poz. č. 730/12 v katastrálním území Jičín.

Pozemek u Cidliny
11. září 2021 - 08:00

Koupě pozemku umožní vytvořit cyklostezku na levém břehu Cidliny v souladu s územním plánem. Jde také o nutný krok pro plánovanou výstavbu nového parku na Novém Městě – Odpočinkové zóny Cidlina.

V minulosti město Jičín úspěšně završilo výkup pozemkům na pravém břehu Cidliny, kde v současné době probíhá příprava projektové dokumentace pro Odpočinkovou zónu Cidlina. V lokalitě u břehu Cidliny na Novém Městě se také připravují přeložky plynovodu a regulační stanice plynu, zpracovává se územní studie pro lokalitu v severozápadní části budoucího parku u řeky a vzniká dokumentace pro propojení ulic Pod Koželuhy – Popovická. Jsou také připravovány tři nové lávky, a to u MŠ Máj, v prodloužení ulice Hofmanova a na jižním konci parku.

Letos na jaře byla uzavřena smlouva o výkupu pozemků, které vlastnila Římskokatolická farnost. Rozkládají se velkým dílem právě na levém břehu Cidliny. Pro pěší, případně cyklistické propojení lávek v prodloužení ulice Hofmanova a na jižním konci parku tak chybí v současnosti pouze část jednoho pozemku, a to právě parcela č. 730/12. Pozemek má plochu 1366 m2.Místostarosta města Mgr. Petr Hamáček jednal s majitelkami pozemku o možném odkupu za 300 Kč za metr čtvereční, což je stejná cena jako u pozemku od Římskokatolické farnosti. S prodejem souhlasily, městský úřad proto začal připravovat podklady pro převod vlastnictví.Královéhradeckénovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:měú.)