Svátek má: Darja

Regiony

Velikost textu:

Jičínské očkovací centrum bude v tělocvičně Obchodní akademie

Jičínské očkovací centrum bude v tělocvičně Obchodní akademie

V uplynulém čtrnáctidenním období mezi jednáními Rady města se Krizový štáb ORP Jičín sešel třikrát. Průběžně sledoval vývoj epidemie covid-19 skrze Analytický brífink, který zpracovává Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR.

Masarykova obchodní akademie
25. února 2021 - 08:00

Ústředními tématy byly otázka očkovacího centra a situace v mateřských školách.Očkovací centrum bude zbudováno v tělocvičně Masarykovy obchodní akademie. Původně byl vytipován zimní stadion, dle vyjádření koordinátorů by však nesplňoval hygienické požadavky. Investorem očkovacího centra bude Krajský úřad KHK, personálně a provozně ho poté zajistí Oblastní nemocnice Jičín. Jeho výstavba brzy začne, zprovoznění je plánováno k 1. dubnu 2021.

Prozatím je však nutné vyřešit mnoho technických a organizačních otázek, včetně dodávky vakcín. Město Jičín zajistí dostatek parkovacích míst v okolí očkovacího centra. Parkovací plochy u obchodní akademie, biografu a také místa v ulici Pod Koželuhy budou vyhrazena pro návštěvníky. Město Jičín dále poskytne svou optickou síť, aby očkovací centrum mělo kvalitní datové připojení – v této souvislosti připravuje napojení tělocvičny na optická vlákna. Očkovací centrum bude určeno nejen pro Jičín a obce spadající do jeho rozšířené působnosti, očkovat se zde budou také obyvatelé ORP Nová Paka a ORP Hořice.

Krizový štáb ORP Jičín je nadále činný

V uplynulém období se zhoršila epidemiologická situace v mateřských školách U Kina a Větrov. Rada města se proto pohotovostně sešla v pondělí 8. února v 16 hodin a schválila dočasné uzavření obou školek. Rodiče a veřejnost byli informováni komunikačními kanály města. Vývoj byl sledován. MŠ Větrov se otevře v pondělí 22. února. Naneštěstí MŠ U Kina byla onemocněním zasažena mnohem výrazněji a otevření se předpokládá až v pondělí 1. března.   

Královéhradeckénovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)